GÖZ HASTALIKLARI İÇİN GÖZLÜĞÜN ÖNEMİ BÜYÜK

27 Mayıs 2015 Çarşamba, 02:06
GÖZ HASTALIKLARI İÇİN GÖZLÜĞÜN ÖNEMİ BÜYÜK

Uzman doktorlar gözlük kullanımına son derece önem verirken, gözlüğün kaliteli olması gerektiği konusunda çok ciddi uyarılarda bulunuyor.

GÖZ HASTALIKLARI İÇİN GÖZLÜĞÜN ÖNEMİ BÜYÜK

Uzman doktorlar gözlük kullanımına son derece önem verirken, gözlüğün kaliteli olması gerektiği konusunda çok ciddi uyarılarda bulunuyor. Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan ucuz gözlükler gözlerin korunmamasından çok gözlerin merceğini de çok ciddi şekilde bozmaktadır. Bu nedenle eğer gözlük kullanıyorsanız ya da almayı düşünüyorsanız, orijinal ürün kullandığınızdan kesinlikle emin olmalısınız.

GÖZLÜK KALİTESİ ÇOK ÖNEMLİ

Gözlük kalitesinin son derece önemli olduğunu açıklayan doktorlar, kesinlikle kalitesiz ya da ucuz gözlük alınmaması gerektiğinin de altını çiziyorlar. Bu sebepten dolayı uyarılarda bulunan doktorların çocuklarda da bu kullanımın son derece önemli olduğunu belirtiyorlar.

ÇOCUKLARDA GÖZLÜK KULLANIN

Çocuklarda gözlük kullanımının önemli olduğunu ifade eden uzmanlar 3 – 4 yaşından itibaren gözlük kullanımının gerekli olduğunu ifade ediyorlar. Çocuklar daha hassas mercek ve tabakalara sahip olması nedeni ile güneş gözlüğü koruması hem çocuklarda şart hem de ilerleyen yaşlar için bir kalkan görevi görmektedir.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.