Home / Sağlık / Goji berry Kurt Üzümü Nedir, Faydaları Nelerdir?

Goji berry Kurt Üzümü Nedir, Faydaları Nelerdir?

Kurt Üzümü Olarak Bilinen Goji Berry Meyvesi Zayıflamadan Tok Tutmaya Kadar Birçok Faydaya Sahiptir.

Goji berry yani diğer ismi ile kurt üzümü özellikle son zamanlarda çok fazlaca tercih edilen bir yiyecektir. Bulunması bir hayli zor olan Goji berry ülkemizde de yetiştirilmektedir. Antalya bölgesinde yetiştirmeye çalışan bazı kişilerin ülke içerisine pazarladıkları Goji berry aslında orijinal olmamakla birlikte aynı zamanda fayda da vermemektedir.

Son dönemde bayanların sıklıkla aldığı ve kilo vermek amacı ile kullandığı Goji berry meyvesi, sadece aktarlarda satılmaktadır. Zayıflamaya büyük ölçüde katkı sağlayan Goji berry meyvesi orijinal olarak Nepal menşeilidir. Yurtdışından gelen ürünleri almanın daha yararlı olacağını ifade eden uzmanlarda, Türkiye üretimlerinin doğal olmadığını ve yarar vermediğini ifade etmektedirler.

GOJI BERRY NE İŞE YARAR?

Kırmızı ve küçük bir meyve olması neden ile halk arasında kurt üzümü veya goji çileği olarak da bilinmektedir. Özellikle alan kişilerin defalarca sorduğu “ orijinal mi? “ sorusu ise kulaktan kulağa yayınlaşmaktadır. Goji berry’nin başlıca faydalarına bakarsak karşımıza şunlar gelmektedir.

– Zayıflaya yardımcı olur,

– Vücuttaki toksinleri atamaya yarar,

– Tok tutar,

– Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir,

– Kanseri önler,

– Uykuya yardımcı olur,

– Gözlerin daha kuvvetli olmasına katkı sağlar.

Faydalarını daha da fazla çoğaltılabileceği Goji berry meyvesinde özellikle çakma yani orijinal olmayan ürünler damgasını vurmaktadır.

Yerli üretimlerin fiyatları ortalama 50 – 70 lira arasında değişirken, orijinal Goji berry meyvesinin fiyatı ise 100 – 140 lira arasında oynamaktadır.

About isbilgisi

Check Also

TUZ TÜKETİMİNE DİKKAT

Tuz tüketimi konusunda defalarca uyarılar yapan uzmanlar, fazla tuz tüketimi konusunda halkı uyarıyor. TUZ TÜKETİMİNE …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir