ENERJİ İÇECEKLERİNE DİKKAT

02 Temmuz 2015 Perşembe, 17:56

Günümüzde özellikle spor yapan kişilerin bir numaralı kullandıkları ürün olan enerji içecekleri çok fazla oranda kafein içermektedir.

ENERJİ İÇECEKLERİNE DİKKAT

Günümüzde özellikle spor yapan kişilerin bir numaralı kullandıkları ürün olan enerji içecekleri çok fazla oranda kafein içermektedir. Bu durum sağlık sorunlarını artırırken kalp, böbrek, şeker ve ruhsal hastalıkların tetiklenmesine sebep oluyor.

ENERJİ VERDİĞİ DÜŞÜNÜLÜYOR

Enerji içeceklerinin çok yüksek oranlarda enerji verdiği düşünülüyor fakat bunun gerçek olmadığını belirtelim. Yüksek oranda enerji vermeyen bu içecekler sadece kalp, böbrek veya şeker hastalıklarını değil aynı zamanda dişlerimizin sararmasına ve göz altlarında morlukların oluşmasına neden oluyor.

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE ÖLÜM GERÇEKLEŞTİ

Geçtiğimiz günlerde bir genç kız enerji içeceği içtiği için hayatını kaybetmişti. Hayatını kaybeden kız içeceği içtikten sonra kalbinin sıkıştığını ve kendini kötü hissettiğini ifade etmişti. Ölen kızın enerji içeceği yüzünden kalp krizi geçirdiği düşünülürken, enerji içecekleri hakkında halk genelinde bir korku oluştu.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.