Home / Sağlık / Cildinizi Kayısı Çekirdeği Yağı İle Nemlendirin

Cildinizi Kayısı Çekirdeği Yağı İle Nemlendirin

Cildinizi Kayısı Çekirdeği Yağı İle Nemlendirin

Cildi kuru olanlar ve sürekli çatlama problemi ile karşılaşanlar için kayısı çekirdeği yağı son derece faydalı diyebiliriz. Özellikle kış aylarında soğuklarda dışarıda kalan kişilerin yüz ve el çevrelerinde çatlamalar görülüyor ise bu çatlamalara karşı her gün düzenli bir şekilde kayısı çekirdeği yağı kullanabilirsiniz. Son derece zararsız ve yararlı olan kayısı çekirdeği yağı, cildin nemlenmesini sağladığı gibi cildin daha diri ve canlı kalmasına da yardımcı olur.

HÜCRELERİ YENİLER

Cildinizdeki ölmüş olan hücreleri canlandırır ve daha genç görünmesini sağlar. Birçok genç görünen bayanın sırrı kayısı çekirdeği yağı veya kremidir. Hücreleri yeniler ve her gün kullanıldığında cildiniz sürekli hücreler bakımından diri kalır. Durumun böyle olması da sizi hem genç göstereceği gibi hem de makyaj yapmanıza da gerek kalmaz.

SİVİLCE VE SİYAH NOKTALARA İYİ GELİR

Kayısı çekirdeği yağı aynı zamanda içerisinde barındırdığı birçok vitamin sayesinde de sivilce ve siyah noktaların silinmesine yardımcı olur. Özellikle siyah noktası çok olan kimselerin haftanın en az 3 günü düzenli bir şekilde kullanmasından fayda var diyebiliriz.

About isbilgisi

Check Also

Cilt Tüylerine Sprey İle Son VerinTüy Dökücü Sprey ve Yağ İşe Yarar Mı? Tüy Dökücü Sprey ve Yağ İşe Yarar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir