Canan Karatay Önemli Açıklamalar Yaptı

Prof. Dr. Canan Karatay, televizyonlarda sağlık ile ilgili konuşan bir kesimi eleştirdi.

Canan Karatay Önemli Açıklamalar Yaptı

Prof. Dr. Canan Karatay, televizyonlarda sağlık ile ilgili konuşan bir kesimi eleştirdi.

29 Nisan 2017 Cumartesi 22:48
Canan Karatay Önemli Açıklamalar Yaptı

Prof. Dr. Canan Karatay, televizyonda sağlık ile ilgili konuşan bazı kişileri isim vermeden eleştirdi. Karatay: "Televizyonlara çıkıp 'Bilmem ne sapı içerseniz iyi gelir' diyenlere inanmayın. Bol bol yağ yiyin. Kanser manser kalmaz. Tereyağı, zeytinyağı yiyin" dedi.

Zeytin, Zeytinyağı ve Sağlık:

Prof. Dr. Canan Karatay, zeytin, zeytinyağı ve sağlık konusunda konuştu. İzmirliler Karatay'a büyük ilgi gösterdi. Prebiyotik kullanımlarının öne çıkarıldığına dikkat çeken Karatay, "İşte zeytinyağı bir prebiyotikdir. Ben içtim kıyametler koptu. Sağlıklı olmak için zeytinyağı için" dedi.

Zeytinyağı ve kansere karşı olan etkisi ile ilgili olarak Karatay: "Bu yeni bir şey değil, Hipokrat'tan beri biliniyor. Gerek zeytin gerek zeytinyağı anti kanserojen faydalı enzimler içermektedir. Kilolulara ve obezlere de zeytin meyvesi öneriyoruz. Ortalama boy bir zeytinde 5 kalori vardır. Kan şekerini yükseltme hızı sıfırdır. Bol lifli bir meyvedir. En sağlıklı meyvenin zeytin olduğu söylenir. Her gün tüketilen 30-35 zeytin ömrü uzatır. Zeytinyağı obezite ve şeker hastalığını önlüyor. Yaprağı en güçlü doğal antibiyotiklerden biridir. Zeytin ağaçlarının asırlarca ayakta kalmalarının nedeni budur. Hipokrat zeytin yaprağı özüyle mide ülserini ve kolerayı tedavi etmiş. Sağlıkla ilgili bu kadar önemli olan zeytin ağaçlarını korumalıyız. Zeytin ağaçları kesilmemeli. Zeytincilik desteklenmelidir. Sonuç olarak küçük çoçukların da, 90 yaşında ninelerimiz de ister kalp hastası olsun veya olmasın ister stent takılmış olsun veya böbrek hastası olsun zeytinyağı içilecek kardeşim. Kendinize gelirsiniz. Canan Karatay'ı meslekten men edenler ölmüş. Bakın o yaşıyor" dedi.

Canan Karatay'ın konuşması medyada ve dinleyiciler tarafından büyük ilgi gördü. Her konuşması ile gündem yaratan Karatay, yine gündem oldu...

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol