BEBEĞİNİZİ TERLETMEYİN

25 Mayıs 2015 Pazartesi, 14:57
BEBEĞİNİZİ TERLETMEYİN

Uzmanların yeni yaptıkları araştırmalarda bebekleri kat kat giydirmek son derece zararlı olmakla birlikte ilerleyen zamanlarda egzama hasta olmasına bile yol açabiliyor.

BEBEĞİNİZİ TERLETMEYİN

Uzmanların yeni yaptıkları araştırmalarda bebekleri kat kat giydirmek son derece zararlı olmakla birlikte ilerleyen zamanlarda egzama hasta olmasına bile yol açabiliyor. Özellikle kundakta olduğu zamanında bebekleri kat kat giyindiren annelerin dikkat etmesi gereken bu konu bebeklerde pişik ve daha birçok hastalıklarla mücadele etmesine neden olabiliyor.

ÖNCE YANAKLARDAN BAŞLAR

Kat kat giyindirilen bebeklerde egzama hastalığı görüldüğü gibi ilk olarak ortaya çıkış yeri ise yanaklar oluyor. Yanaklardan başlayan bu rahatsızlık ilerleyen zamanlarda bebeklerde huzursuzluk ve kaşıntı yapabiliyor.

5 YAŞINA KADAR GEÇEBİLİR

Egzama rahatsızlığı bazı bebeklerde görülebiliyor. Bunun normal ve doğal olduğunu ifade eden doktorlar, 5 yaşına kadar egzamanın bittiğini ifade ediyorlar. Çok fazla ve kat kat giyindirilen çocuklarda bu egzama rahatsızlığı bir süre sonra kendisini tekrarlayabiliyor.

ANNE SÜTÜNÜN ÖNEMİ

Anne sütü yerine inek sütü içen bebeklerde ise bu tarz rahatsızlıklar daha fazla görülebiliyor. Özellikle anne sütünün tüketimine önem vurgulayan doktorlar, inek sütünün bebeklerde yarardan çok zararlı olacağı yönünde.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.