Goji berry Kurt Üzümü Nedir, Faydaları Nelerdir?

Kurt Üzümü Olarak Bilinen Goji Berry Meyvesi Zayıflamadan Tok Tutmaya Kadar Birçok Faydaya Sahiptir.

Goji berry yani diğer ismi ile kurt üzümü özellikle son zamanlarda çok fazlaca tercih edilen bir yiyecektir. Bulunması bir hayli zor olan Goji berry ülkemizde de yetiştirilmektedir. Antalya bölgesinde yetiştirmeye çalışan bazı kişilerin ülke içerisine pazarladıkları Goji berry aslında orijinal olmamakla birlikte aynı zamanda fayda da vermemektedir.

Son dönemde bayanların sıklıkla aldığı ve kilo vermek amacı ile kullandığı Goji berry meyvesi, sadece aktarlarda satılmaktadır. Zayıflamaya büyük ölçüde katkı sağlayan Goji berry meyvesi orijinal olarak Nepal menşeilidir. Yurtdışından gelen ürünleri almanın daha yararlı olacağını ifade eden uzmanlarda, Türkiye üretimlerinin doğal olmadığını ve yarar vermediğini ifade etmektedirler.

GOJI BERRY NE İŞE YARAR?

Kırmızı ve küçük bir meyve olması neden ile halk arasında kurt üzümü veya goji çileği olarak da bilinmektedir. Özellikle alan kişilerin defalarca sorduğu “ orijinal mi? “ sorusu ise kulaktan kulağa yayınlaşmaktadır. Goji berry’nin başlıca faydalarına bakarsak karşımıza şunlar gelmektedir.

– Zayıflaya yardımcı olur,

– Vücuttaki toksinleri atamaya yarar,

– Tok tutar,

– Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir,

– Kanseri önler,

– Uykuya yardımcı olur,

– Gözlerin daha kuvvetli olmasına katkı sağlar.

Faydalarını daha da fazla çoğaltılabileceği Goji berry meyvesinde özellikle çakma yani orijinal olmayan ürünler damgasını vurmaktadır.

Yerli üretimlerin fiyatları ortalama 50 – 70 lira arasında değişirken, orijinal Goji berry meyvesinin fiyatı ise 100 – 140 lira arasında oynamaktadır.

Gribi Hızlı Atlatmanın Yolları

Kışın gelmesi ve havaların soğuması ile bilindiği üzere grip belası yeniden salgın bir şekilde ortaya çıkmaya başladı.Kışın gelmesi ve havaların soğuması ile bilindiği üzere grip belası yeniden salgın bir şekilde ortaya çıkmaya başladı. Birçok kişinin bağışıklık sistemine yenilerek hasta olması özellikle insanların aklında birçok soru işareti yaratmaktadır. Gribin geçmesi için çok farklı yollara giren insanlar, doktora giderek ilaç almak istiyorlar. Fakat doktora gitmek gribe fayda etmeyeceği gibi herhangi bir artı da sağlamayacaktır. 

Peki, ama grip olduğumuz zaman hızlı atlatabilmemiz için neler yapmalıyız?

DİNLENMEYE ZAMAN AYIRIN

Özellikle hastalandığını kabul etmeyen veya hasta olmasına rağmen ayakta dolaşan kişilerin kesinlikle 2 günde olsa dinlenmesinde fayda var diyebiliriz. Yatağın içinden çıkmadan dinlenmek ve 2 gün boyunca yatmak bağışık sisteminizi kuvvetlendireceği gibi aynı zamanda ter atmanıza da yardımcı olacaktır. Terlemek ve vücuttan ter atmak mikrobu ve toksinleri atmanıza yardımcı olacağı gibi hızlı bir şekilde iyileşmenize de imkan verecektir.

BOL SIVI TÜKETİMİ YAPIN

Doktorlar bu konuda çok uyarlarılar yaparken, bol sıvı tüketimine dikkat çekilmektedir. Özellikle kısa aralıklarla çok sıvı tüketimi yapmak hem sizi tuvalete çıkartarak vücudunuzdan mikropları attıracak hem de vücudunuzu halsiz kalmasını engelleyecektir.

KESİNLİKLE İLAÇ YERİNE C VİTAMİNİ TÜKETİN

İlaç kullanımının gripte hiçbir faydası olmadığının altını çizen doktorlar, bu dönemde ilaç kullanmak yerine bol miktarda C vitamini almanın daha doğru olduğunu ifade ediyorlar. En çok C vitaminin yeşil acı biberde olduğunu ifade eden uzmanlar, meyve tüketiminin de son derece önemli olduğunu söylüyorlar. Meyvelerden portakal, mandalina ve kivi tüketiminin çok olması gripten kurtulama da hızlı bir rol oynamaktadır. 

Kandaki Pislikleri Rezene Çayı İle Temizleyin

Sadece hasta olduğumuz da değil aynı zamanda normal zamanlarda da kendimize bakabilir ve kanımızı sürekli temiz tutabiliriz. Bunun için en çok fayda veren rezene çayı hem kandaki pislikleri temizlerken hem de aynı zamanda vücudumuza birçok yarar ve katkı sağlamaktadır.

Hastalıkların en birinci sebebi olan kandaki pislik zamanla insanları çok hasta etmekte ve insanlara zarar vermektedir. Özellikle hastalık dönemlerde doktorlardan en sıklıkla duyulan kandaki pislik oranı gibi sözler hastalıkların en birinci nedeni olarak karşımıza gelmektedir.

Sadece hasta olduğumuz da değil aynı zamanda normal zamanlarda da kendimize bakabilir ve kanımızı sürekli temiz tutabiliriz. Bunun için en çok fayda veren rezene çayı hem kandaki pislikleri temizlerken hem de aynı zamanda vücudumuza birçok yarar ve katkı sağlamaktadır.

REZENE ÇAYI NASIL YAPILIR?

Rezene çayı yapmak isteyenlerin ilk olarak dikkat etmesi gereken yüksek tansiyona sahip olmamalarıdır. Eğer yüksek tansiyonları yok ise kolaylıkla rezene tüketebilir ve rezenenin yararlarından faydalanabilirler.

1 bardak kaynamış suyun içerisine 1 çay kaşığı rezene çayı eklenir. Ağzı kapalı şekilde 5 dakika demlendikten sonra bu çayı şekersiz bir şekilde içiyorsunuz. Çayın demlenmesi sonrasında rezeneler dibe çökecektir.  Rezeneleri ister süzebilir isterseniz de o şekilde içebilirsiniz.

REZENE ÇAYI BAŞKA NELERE İYİ GELİR?

Rezene çayının sadece kan temizlemeye değil aynı zamanda birçok konuya da iyi geldiğini ifade edebilirsiniz.

– Gaz söktürücüdür,

– Mide sorunlarına iyi gelir,

– Bağırsak tembelliğinde kullanılır,

– Anne sütü artırıcı olarak Anason ile birlikte kullanılır,

– Göz bozukluğu, göz nezlesi gibi sorunlara iyi gelmektedir.

Rezene çayı ile ilgili olarak daha çok bilgi almak isteyenler internet üzerinde daha detaylıca araştırma yapabilirler. Yukarıda verilen bilgiler doğrultusunda direk kullanmak yerine doktorunuza başvurarak kullanmanızda yarar vardır.

Cilt Tüylerine Sprey İle Son VerinTüy Dökücü Sprey ve Yağ İşe Yarar Mı?

Tüy Dökücü Sprey ve Yağ İşe Yarar Mı?Tüy dökücü sprey ülkemizde ve tüm dünyada çok sıklıkla duyulan bir ürün olmakla beraber, faydasının çok fazlaca görüldüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz. Birçok epilasyon yöntemine göre çok daha sağlıklı ve pratik olan tüy dökücü spreyler kısa zamanda tüylerin dökülmesine yardımcı olmaktadır. Tüyleri köklerinden alan tüy dökücüler, kısa zamanda tüy dökümünü sağlarken, yeniden çıkma süresini de ciddi derece uzatmaktadır.

Tüy dökücü sprey kullanan birçok kişi bu ürünü zamanla kullandıkça tüylerinin daha geç sürede çıktığını keşfetmektedir. Bu tarz ürünler sadece dökme işlemini yaparken, yeniden çıkmamasını engellemek gibi bir görev üstlenmezler. Sadece dökme işlemini yapan sprey ürünler 3 – 5 dakika arasında kılları kökten alır ve pamuk gibi bir cilde sahip olmanızı sağlar. Yeniden çıkmasını istemiyorsanız da bu seferde tüyleri kökünden kurutan bir yağ kullanmanız gerekmektedir.Tüy azaltıcı yağ ise tüylerinizi köklerinden kurutup yeniden çıkmamasını sağlamaktadır. Bu sayede epilasyon ürünlerine tonlarca para harcamaz ve çok kısa bir süre içerisinde tüylerinizden ucuz yoldan kurtulabilirsiniz. Eğer tüy dökücü yağı spreyi ile birlikte kullanırsanız da daha iyi bir sonuç alabilirsiniz. 


Genellikle her ikisi beraber veren firmalar, sizlerin kısa zamanda tüylerden kurtulmanızı sağlamaktadır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak son derece kolay olup bir adet sprey ve bir adet yağ ile kısa zaman içerisinde sonuç vermektedir. Tüylere son veren bu ürünlerin en kaliteli olanlarını almayı ise asla unutmayınız.

TUZ TÜKETİMİNE DİKKAT

Tuz tüketimi konusunda defalarca uyarılar yapan uzmanlar, fazla tuz tüketimi konusunda halkı uyarıyor.

TUZ TÜKETİMİNE DİKKAT

Tuz tüketimi konusunda defalarca uyarılar yapan uzmanlar, fazla tuz tüketimi konusunda halkı uyarıyor. Özellikle fazla iyotlu tuz tüketimi yapılasına karşı çıkan uzmanlar tavsiye olarak iyotsuz kaya tuzunu tavsiye ediyorlar.

TUZ TÜKETİMİNİ AZALTIN

Tuz tüketiminin ülkemizde çok fazla olduğunu belirten uzmanlar tuzun zararlarından da bahsediyorlar. Sağlığı çok ciddi tehdit etmekte olan tuzun özellikle fazla iyotlusunun kısa zamanda vücuda zarar verdiğini ve ciddi şekilde etkilediğini belirtmektedir.

– Vücudu şişirmekte ve ödem oluşturmaktadır.

– Şeker hastalığının bir numaraları düşmanıdır.

– Uyku düzenini bozar.

– Göz sağlığını olumsuz yönde etkiler.

– Böbreklere uzun vadede zarar verebilir.

MİNERAL ALMAK İÇİN KAYA TUZU

Mineral kaynağı olan kaya tuzu tüketim açısından son derece önem arz ederken, vücuda olan yararları ise saymakla bitmiyor. Aktarlardan rahatlıkla temin edilebilecek kaya tuzunun fiyatı ise ortalama olarak 5 – 8 TL arasında değişmektedir.

KAHVALTI YAPMANIN FAYDALARI

Birçoğumuz yoğun iş temposu nedeni ile kahvaltılarımızı aksatırken uzmanlar ısrarlı bir şekilde kahvaltı yapmanın faydalarını dile getiriyorlar.

KAHVALTI YAPMANIN FAYDALARI

Birçoğumuz yoğun iş temposu nedeni ile kahvaltılarımızı aksatırken uzmanlar ısrarlı bir şekilde kahvaltı yapmanın faydalarını dile getiriyorlar. Özellikle yoğun tempoda çalışan kişilerin kesinlikle kahvaltı yapması gerektiğini vurgulayan uzmanlar sırası ile şunları söylüyorlar.

GÜN BOYU ENERJİ VERİR

Kahvaltı yapmak ve sabahları birden farklı yiyecekle gözümüzü dünyaya açmak bizleri çok mutlu edeceği gibi aynı zamanda vücudumuzda farklı hormonlarında salgılanmasına ve gün boyu zinde kalmamıza yardımcı olmaktadır.

DİYABETİ ÖNLER

Diyabet hastalığında şekerin iyi ayarlanması zorunlu olduğu için sabah kahvaltısı son derece önem arz ediyor. Özellikle düzensiz yemek yiyenlerde çok sık rastlanan bu rahatsızlıkta sabah kahvaltısı güne başlangıç için çok önemli.

HIZLI KİLO VERMEYE YARDIMCI

Metabolizması çalışmayan bir kişinin kilo veremeyeceğini bildiğimiz için metabolizmayı iyi çalıştırmamız gerekecektir. Bu sebepten dolayı da sabah kahvaltımıza dikkat etmeli ve güne hareketli başlamalıyız. Zayıflamaya son derece yardımcı olan sabah kahvaltısı kısa zamanda etkisini gösterecektir.

BAYRAMDA FORMU KORUMAK İÇİN BUNU İÇİN

Birçoğumuz bayramda ramazanda aç kaldığımız günlerin acısını çıkartmak adına birden yemeğe yüklenme yapabiliriz.

BAYRAMDA FORMU KORUMAK İÇİN BUNU İÇİN

Birçoğumuz bayramda ramazanda aç kaldığımız günlerin acısını çıkartmak adına birden yemeğe yüklenme yapabiliriz. Genellikle her bayramda insanların çok ciddi şekilde bu yüklenmeleri yaptıklarını gören uzmanlar, bayramlarda eğer dikkat edilmez ise Ramazan boyunca verilen tüm kiloların sadece 2 – 3 günde geri alınabileceğini açıklıyorlar.

AÇ KARNINA 1 BARDAK

Uzmanlar sadece yemek kontrolünün değil aynı zamanda ek takviyelerinde iyi olabileceği yönündeler. Özellikle aç karnına bir bardak içilen mate çayı gün içerisinde hem iştah kesmekte hem de aynı zamanda vücudun yağ yakmasını  hızlandırmaktadır.

AKTARLARDAN TEMİN EDİLEBİLİR

Aktarlardan kolayca temin edilebilecek olan mate çayı yağ yakımı için büyük yardımcı olurken, ramazan boyu da sizlerin formda kalmasına yardımcı olacaktır. Birçok zayıfla çayının içerisinde bulunan mate çayını bu bayramda eksik etmemeniz iyi olacaktır.

SAĞLIKLI SAÇLAR İÇİN HER GÜN ARGAN YAĞI

Saçlarınızın çok daha sağlıklı ve sağlam olmasını istemez misiniz?

SAĞLIKLI SAÇLAR İÇİN HER GÜN ARGAN YAĞI

Saçlarınızın çok daha sağlıklı ve sağlam olmasını istemez misiniz? Birçoğumuz günlük yaşantımızda saçlarımıza gerekli özeni gösteremeyiz. Özellikle yoğun tempoda çalışanların sağlarına bakmamasının sonrasında saçlarda kuruma, dökülme, cansızlık, matlık ve kırılma gibi sorunlar ortaya çıkar.

ARGAN YAĞI İLE ÇÖZÜM

Saç sorunlarına çözüm bulmak isteyenler ise her gün sürecekleri bir miktar Argan yağı ile bu sorunu çözebilirler. Peki, ama Argan yağı ile saçlarımıza nasıl bir çözüm sunabiliriz.

– KIRIKLARI GİDERİR VE SÜREKLİ KUAFÖRE GİTMEKTEN KURTARIR,

– SAÇLARI CANLANDIRIR,

– SAÇLARDA OLUŞAN KEPEKLERİN GİDERİLMESİNE YARDIM EDER,

– KURU SAÇ DİPLERİNİ NEMLENDİRİR,

– HIZLI UZAMA SAĞLAR,

– DÖKÜLMELERİ DURDURMADA ETKİLİDİR.

Argan yağı özellikle bayanların bir numaraları tercihi olup, sadece saçlara değil aynı zamanda cilde de sürülebilir. Cildin pürüzsüzlüğünü giderdiği gibi aynı zamanda kısa zamanda cildin yenilenmesine yardımcı olur.

HIZLI DİŞ BEYAZLAMASI İÇİN KARBONAT TÜKETİN

Diş sağlığımız birçoğumuzun yerinde olmasa da bunu yerine getirebilmek oldukça kolaydır.

HIZLI DİŞ BEYAZLAMASI İÇİN KARBONAT TÜKETİN

Diş sağlığımız birçoğumuzun yerinde olmasa da bunu yerine getirebilmek oldukça kolaydır. Özellikle çay ve sigara içen kimselerde çok fazlaca görülen diş sararması ve çürümesine karşı önlem almak isteyenlerin yapması gereken tek şey aslında günde en az ama en az 2 kere diş fırçalamaktır. Bunu 3 kere yapabilenlerin dişlerin ne bir sararma ne de dişlerinde bir çürüme meydana gelir.

FIRÇA ÜZERİNE KARBONAT

Dişlerini fırçalayacak olanlar diş macunlarını az biraz karbonata batırdıktan sonra dişlerini fırçalamaya başlamalılardır. İster macunun üzerine isterlerse de macunsuz direk fırçanın üzerine alınan karbonat dişleri birkaç seferde beyazlatmaya başlayacaktır.

Son derece doğal ve sağlıklı bir yol olan karbonat sayesinde dişler daha beyaz, ağzımız daha sağlıklı olacaktır.

SİYAH NOKTA VE İZLERE LİMON ÇÖZÜMÜ

Birçok kişinin büyük sıkıntısı olan sivilce izleri ve siyah noktalar bazen uzun bir süre boyunca geçmeyebiliyor.

SİYAH NOKTA VE İZLERE LİMON ÇÖZÜMÜ

Birçok kişinin büyük sıkıntısı olan sivilce izleri ve siyah noktalar bazen uzun bir süre boyunca geçmeyebiliyor. Bu nedenle de birçok kişi farklı ürünler denemekte ve cildiniz mahvetmektedir. Doğanın bizlere sunduğu güzel bir ürün ile siyah nokta ve sivilce izlerinizden tamamen kurtulabilir ve sürekli krem veya fondöten kullanmak zorunda kalmasınız.

LİMON YAĞI VEYA LİMON

Limon yağı veya limonun kendisini cildinize sürdüğünüz zaman hem cildinizi besleyecek hem de cilt üzerinde bulunan lekelerin giderilmesine çok ciddi oranlarda yardımcı olacaktır. Özellikle limon yağını hem sade kullanmak hem de karışımların içerisinde kullanmak son derece faydalı olduğu gibi, cildi de beslemektedir.

YARA İZLERİNİNE TAM TEMİZLİK

Yara izlerine geçici değil kalıcı temizlik sağlayan limon cildi tam beslediği gibi altta bulunan pisliklerin de dışarıya kolay çıkmasını sağlamaktadır.

RAMAZANDA GÜN ARASINDA 2 SAAT UYKU ŞART

Ramazanın sıcak günlere denk gelmesi sebebi ile birçok kişinin zorlanması uzmanları harekete geçirdi.

RAMAZANDA GÜN ARASINDA 2 SAAT UYKU ŞART

Ramazanın sıcak günlere denk gelmesi sebebi ile birçok kişinin zorlanması uzmanları harekete geçirdi. Uzmanlar sıcak yaz günlerde orucu nasıl daha rahat tutarız diye bir dizi açıklamalarda bulundular. Bunlardan en önemlisi de uzmanların günde 2 saat uyuyun tavsiyesi oldu.

2 SAAT UYKU ŞART

Özellikle öğlen saatlerinde 2 saatlik bir uykunun sanki tüm gün uyumuşçasına iyi geldiğini ve çok ciddi şekilde fayda sağladığı belirtiliyor. Ağır işlerden çalışan ve orucunu tutamayan kişilerin eğer uyku düzenlerine dikkat etmeleri halinde oruçlarını daha rahat tutabileceklerini belirtiyorlar.

KARANFİL, TARÇIN VE ZENCEFİL TÜKETİN

Ağız kokusunu engellemek, tok kalmak ve vücut direncini artırmak için karanfil, tarçın ve zencefili demlediğimiz çayın içerisine atmak da bizlere fayda sağlayacak ve huzurlu bir ramazan geçirmemizi sağlayacaktır.

BRONZLAŞMAK İSTEYENLERE ÖZEL FORMÜL

Yaz aylarının gelmesi ile tatilciler tatil alanlarına akın etmeye başladılar.

BRONZLAŞMAK İSTEYENLERE ÖZEL FORMÜL

Yaz aylarının gelmesi ile tatilciler tatil alanlarına akın etmeye başladılar. Özellikle Ege ve Güney bölgelerine akın eden tatilciler, bronzlaşmanın da yollarını arıyorlar. Hem sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak hem de en etkili yolu bulmak isteyen tatilciler, aktarlardan her daim kolaylıkla bulabilecekleri 3 ürünü karıştırabilir ve kendi bronzluk kremlerini veya yağlarını oluşturabilirler.

MALZEMELER

KAKAO YAĞI,

HAVUÇ YAĞI,

SUSAM YAĞI

Bu 3 yağı birbiri ile karıştırıp bir karışım elde edebilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı güneşin altına yatmadan önce tüm vücudunuza yedirip o şekilde yatabilirsiniz. Özellikle kakao yağının bronzluğa tam fayda ettiğini ve vücudu çikolata gibi esmerleştirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Susam yağı içerisinde E-vitamini barındırmasından dolayı cildi beslerken, havuç yağı da aynı zamanda hızlı bir şekilde bronzlaşmaya yardımcı olmaktadır.

ÖNEMLİ NOT: Sıvı haldeki kakao yağlarını almayınız. İçerisinde alkol olan kakao yağları sıvı halde kalabiliyor. Orijinal kakao yağı, krem gibi katı halde bulunmaktadır.

ENERJİ İÇECEKLERİNE DİKKAT

Günümüzde özellikle spor yapan kişilerin bir numaralı kullandıkları ürün olan enerji içecekleri çok fazla oranda kafein içermektedir.

ENERJİ İÇECEKLERİNE DİKKAT

Günümüzde özellikle spor yapan kişilerin bir numaralı kullandıkları ürün olan enerji içecekleri çok fazla oranda kafein içermektedir. Bu durum sağlık sorunlarını artırırken kalp, böbrek, şeker ve ruhsal hastalıkların tetiklenmesine sebep oluyor.

ENERJİ VERDİĞİ DÜŞÜNÜLÜYOR

Enerji içeceklerinin çok yüksek oranlarda enerji verdiği düşünülüyor fakat bunun gerçek olmadığını belirtelim. Yüksek oranda enerji vermeyen bu içecekler sadece kalp, böbrek veya şeker hastalıklarını değil aynı zamanda dişlerimizin sararmasına ve göz altlarında morlukların oluşmasına neden oluyor.

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE ÖLÜM GERÇEKLEŞTİ

Geçtiğimiz günlerde bir genç kız enerji içeceği içtiği için hayatını kaybetmişti. Hayatını kaybeden kız içeceği içtikten sonra kalbinin sıkıştığını ve kendini kötü hissettiğini ifade etmişti. Ölen kızın enerji içeceği yüzünden kalp krizi geçirdiği düşünülürken, enerji içecekleri hakkında halk genelinde bir korku oluştu.

SUYUNUZUN PH DEĞERİ HEP YÜKSEK OLSUN

İçtiğimiz suların PH değerlerine bakmak o kadar zor değilken, ilerleyen zamanlarda bu PH bizlere çok ciddi yardım sağlayacaktır.

SUYUNUZUN PH DEĞERİ HEP YÜKSEK OLSUN

İçtiğimiz suların PH değerlerine bakmak o kadar zor değilken, ilerleyen zamanlarda bu PH bizlere çok ciddi yardım sağlayacaktır. Özellikle PH değeri düşük olan suların insanları hasta etmesi son derece normal iken vücutta bulunan sıvının PH değeri de zamanla içtiğimiz suya bağlı olarak değişmektedir. Vücut PH değerini en az 7’ye sabitlemesi gereken insanlık bu rakamın altına indiği andan itibaren hastalıklarla mücadele ediyor.

4,5 PH KANSER BAŞLANGICI

14 – 7 – 0 bantları bulunan PH dengesinde vücuttaki su PH değeri 4,5 değerinin altına inerse kanser başlangıcı olmaktadır. Birçok deney yapan profesör bütün kanser hastalarının PH değerlerinin 4,5 altında olduğunu bildiriliyor.

ALKALİ SU YAPIN

Son zamanlarda sadece zayıflamak için anılan alkali su, bir diyet olarak karşımıza geliyor. Zayıflamaya da ciddi anlamda etkisi olan alkali suyu hazırlamak içinse tek yapmanız gereken İngiliz karbonatı veya normal karbonat katarak suyunuzun PH değerini yükseltmektir.

Tavsiye olarak ise evinize aldığınız suyun PH değerini araştırın ve PH değeri en yüksek olan suyu alın. 7,50 – 8,20 arasındaki PH değerli sular en iyi sulardır diyebiliriz.

TIRNAKLARINIZ KOLAY KIRILIYOR İSE ANEMİ HASTASI OLABİLİRSİNİZ

Özellikle bayanların çok sıklıkla yaşadığı tırnak kırılması sorunu bir hastalığın habercisi olabilir.

TIRNAKLARINIZ KOLAY KIRILIYOR İSE ANEMİ HASTASI OLABİLİRSİNİZ

Özellikle bayanların çok sıklıkla yaşadığı tırnak kırılması sorunu bir hastalığın habercisi olabilir. Doktorların yaptıkları son araştırmalarda tırnakları çabuk ve kolay kırılan kişilerin anemi hastası olduğu anlaşıldı. Anemi diğer adı ile kansızlık olarak bilinen hastalıkta bolca B12 vitamini tüketilmelidir.

KANSIZLIK (ANEMİ) İÇİN NE YAPMAK GEREKİR?

Bitkisel ve doğal yollardan bu işi hallederim diyorsanız keçiboynuzu pekmezi, siyah çekirdekli üzüm ve omega-3 takviyelerinde bulunabilirsiniz. Anemi hastası olup olmadığınız konusunda ise bir doktora başvurmanızda fayda olacaktır. Fakat yukarıda verilen bitkisel besinler tüketmenizde de herhangi bir zarar olmayacaktır.

E-VİTAMİNİ TAKVİYE EDİN

Özellikle tırnakları çabuk kırılan kişilerin ellerine ve tırnaklarına e-vitamini takviyesi yapmaları gerekir. Bunun içinse “ susam yağı “ son derece faydalı olacaktır. Eğer kolay kırılan tırnaklarınız var ise her gece susam yağı sürerek tırnaklarınızı daha kuvvetli hale getirebilirsiniz.