Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Personel Alımı

17 Mayıs 2016 Salı, 15:00
Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Personel Alımı

Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Personel Alımı yapacağını duyurdu. Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü Devlet Personel Başkanlığı resmi web sitesinde 41 personel alımı yapacağını duyurdu.


Adaylarda Aranacak Özel Koşullar
Yükseköğrenim Kurumlarının en az 4 yıllık lisans eğitimi veren; Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uzay Mühendisliği ve Uçak Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği,  bölümlerinden mezun olmak.
Dağıtık Yazılım Geliştirme ve Java Programlama konusunda en az iki yıl mesleki tecrübe.

Adaylarda Aranacak Genel Koşullar
Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.
Askerliğini tamamlamış veya tecilli ( erkek adaylar için )
Görevini devamlı yapmasına engel olacak sağlık sorunu olmaması
Ağırlıklı Lisans Mezuniyet Ortalaması 4’lük sistemde en az 2.50 olması ( 100’lük sistemdeki notlar Yükseköğretim kurulunun yayınlamış olduğu “ 4’lük Sistemdeki notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları Tablosu ” esas alınarak 4’lük sisteme dönüştürülecektir. )
Ar-Ge Personeli alımlarında şartları sağlıyor olmak. Üniversite lisans öğrenimini, süresi içinde ya da normal öğrenim sürecinden en fazla bir öğretim yılı gecikmeli bitirmiş olmak (herhangi bir nedenle kayıt dondurulmuş olup da belgelenmesi halinde kayıt dondurulan süre hesaba katılmayacaktır).
İngilizce yeterliliğini gösteren sınav belgesi
Resmi dili İngilizce olan bir ülkede; lisans, yüksek lisans veya doktora derecesi almış olanlar ile o ülkede en az üç yıl süreyle mesleğini uygulamış olanlardan İngilizce yeterlilik koşulları aranmaz. Lisans öğrenimleri sırasında Türkçe, İnkılap Tarihi gibi asıl alanla ilgili olmayan dersler dışındaki tüm derslerin %100’ünün İngilizce alındığını belgeleyen adaylar bu koşuldan muaf tutulacaktır.

Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılacak olup kazanmış oldukları adaylık hakları geçersiz sayılacaktır. Göreve başlamış olsalar dahi iptal edilecektir. 

İlan kılavuzu için TIKLAYINIZ.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.