TSK Astsubay Alım İlanı

Türk Silahlı Kuvvetleri dış kaynaktan (sivilden) muvazzaf Astsubay alımı yapılacaktır.

01 Kasım 2016 Salı, 13:08

TSK, dış kaynaktan Astsubay alımı yapacak. Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sayfasından yapılan duyuruya göre başvurular 1 Kasım 2016 tarihi itibariyle başlamış bulunmakta, 30 Kasım 2016 tarihine kadar adaylar başvurularını internet ortamından yapabilecekler.

İlana başvuruda bulunacak olan adayların, Astsubay alımı için en az önlisans mezunu olmak, 27 yaşından büyük olmamak, yurt dışında okuyanlar için denklik belgesine sahip olmak, ülkemizce terör örgütü olarak ilan edilen örgütlerle, ailesi, kardeşlerinin irtibatı bulunmaması, güvenlik soruşturmasında ve yapılacak sınavda başarılı olmaları gerekiyor.

Adaylar başvuruda bulunabilmek için, nüfus cüzdan fotokopisi, fotopraf, üç adet güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasına esas formu, askerî kimlik fotokopisi, lisans diploması, denklik belgesi, not durum belgesi (Transkript), askerlik durum belgesi, terhis belgesi, şehit/gazi eş ve çocuklarına ait ilgili kurumdan alınmış onaylı belgenin aslı ve bir adet fotokopisi, adli sicil kaydı, nitelik belgesi, KPSS P3 puan belgesi ile birlikte başvuru yapacaklardır.

TSK Astsubay alım ilanı başvuru süreci; 1 Kasım 2016 – 30 Kasım 2016 tarihleri arasında “www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Pertem.aspx” adresinden yapılacaktır.

TSK Astsubay alım ilan ve detaylar için TIKLAYIN.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.