Lisans ve Önlisans Mezunu Memur Personel Eleman Alımı İş İlanları 2015

04 Kasım 2014 Salı, 22:21
Lisans ve Önlisans Mezunu Memur Personel Eleman Alımı İş İlanları 2015

Lisans ve Önlisans Mezunu Memur Personel Eleman Alımı İş İlanlarıLisans ve Önlisans Mezunu Memur Personel Eleman Alımı İş İlanları 2015

Ülkemizde eğitim giderek iyiye getirilmeye çalışması üniversitelerin sayısını her ne kadar artıyor olsa da yine de mezun olanların iş bulması konusunda ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Bugün üniversiteden mezun olan bir kişi eğer iyi bir bölüm bitirip derece yapamaz ise başarılı olamıyor ve işe girme konusunda çok ciddi sıkıntılar yaşayabiliyor.

Lisans ve Önlisans Mezunu Memur Personel Eleman Alımı İş İlanları 2015 yılında da değişmeyecek gibi duruyor. İnternet üzerinde yer alan ilanlara göre işverenler her iki gruptan da işveren arıyorlar. Fakat önlisans mezunlarının kalifiye eleman olarak işe girmesi aslında bizim açımızdan çok daha yüksek gözükmektedir. Değer olmayan ya da sıradan bir 4 yıllık eğitim almaktansa 2 yıllık yaygın olan ve eleman ihtiyacı olan bir bölüm okumak çok daha yararlı olacaktır. Bugün sadece önlisans mezunları değil aynı zamanda lisans mezunu kişilerde memur personel eleman alımı için kendilerine iş arıyorlar. Fakat maalesef her zaman hepsinin iş bulduğunu söylememiz doğru olmayacaktır.

Lisans ve Önlisans Mezunu Memur Personel Eleman Alımı İş İlanları 2015 senesinde beklediğimiz gibi bir rakam artışı göremiyoruz. Memur personel eleman arayan firmalar gene aynı sayıda kişi aramakta ve alımlarını dikkatli bir şekilde yapmaktadır. Bu sebepten dolayı aralarından geçmek ve ön sıralarda olmak oldukça önemli olacaktır. Burada adayların yapması gereken farklı iş ilanları bulmak değil bu iş ilanlarına en iyi şekilde hazırlanarak kendilerinin seçilmesini garanti altına almaktır.

Lisans ve önlisans mezunu olan kişilerin memur personel eleman alımları için iş ilanlarını dikkatli bir şekilde incelemesi gerekmektedir. Öneri olarak eğer gerekirse eğitimlerini lisans olacak şekilde tamamlamaları daha yararlı olacaktır diyebiliriz. Diğer türlü iş bulmakta zorlanma ihtimalleri yüksek olacaktır.

Lisans ve Önlisans Mezunu Memur Personel Eleman Alımı İş İlanları na başvurmak için tıklayın.8 Yorum

 1. gizem

  4 Kasım 2014 at 23:04

  başvuru nereden yapılıyor?

 2. tuğba

  7 Aralık 2014 at 15:00

  nerden başvurabiliriz.

 3. Kırmızı Beyaz

  12 Aralık 2014 at 23:35

  önlisanslılar atama bekliyor..

 4. ilknur

  27 Aralık 2014 at 19:00

  Başvuru nerden yapiliyor

 5. özlem oflaz

  8 Ocak 2015 at 21:10

  Polislik için önlisans mezunlarına aranan şartlar

Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.