İstanbul Valiliği KPSS Şartsız Lise Mezunu 700 Bekçi Alıyor
Ana Sayfa Personel Alımı 9 Şubat 2017 09:18:26

İstanbul Valiliği KPSS Şartsız Lise Mezunu 700 Bekçi Alıyor

T.C İstanbul Valiliğine ve Kaymakamlıklarına, Devlet Personel Başkanlığı resmi web sayfası üzerinden Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapacağını duyurdu. İlana dair tüm detaylar haberimizde verilmiştir.

T.C İçişleri Bakanlığı İstanbul Valiliğine ve Kaymakamlıklarına 772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu kapsamında Emniyet Hizmetleri Sınıfında İstanbul İli mülki sınırlar içerisinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki listede belirtilen boş ilçe kadrolarına 700 (Yediyüz) “ Çarşı ve Mahalle Bekçisi” alımı yapılacaktır.

Devlet Personel Başkanlığı resmi web sayfası aracılığıyla yayınlanan ilanda, Bekçi alım ilanına başvuru yapacak olan adayların  Lise ve dengi okul mezunu olmaları isteniyor. İlana kimler başvurabilir? Başvuru şartları ve süreci nedir?

ALINACAK PERSONEL:

700 Bekçi alımı yapılacaktır.

GEREKLİ BELGELER:

Nüfus cüzdanı fotokopisi, Okul diploma veya tasdiknamesi aslı veya kurumca tasdikli örneği, Askerlik durum belgesi, 6 adet fotoğraf, Adli sicil belgesi, Gerekmesi halinde lisede hazırlık okuduğuna dair belge ile başvuru yapılacaktır.

ADAYLARDA ARANILAN GENEL ŞARTLAR:

Türk vatandaşı olmak, Lise ve dengi okul mezunu olmak, En az 1  yıldır İstanbul İlinde ikamet ediyor olmak, Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından yukarı olmamak, Görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmadığı sağlık kurulu tarafından verilmiş raporlarla tevsik edilmiş olmak, Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinin 24. Maddesi gereğince Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak atanacak kişilerde Polis Memurlarında aranan sağlık şartları aranılacaktır. Bekçi adaylarında en az 167 cm boyunda olmak ve beden kitle endeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak şartı aranmaktadır.

700 Bekçi Alım İlanı Başvuru Süreci; Başvurular 16 Şubat 2017 – 25 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Bekçi adayları, istenilen evraklar ile birlikte başvuru esnasında temin edecekleri yada ekte bulunan dilekçeleri imzalamak sureti ile İlçe Emniyet Müdürlüklerine şahsen yapacaktır.

700 Bekçi Alım İlanı ve Detaylar İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.