İstanbul Valiliği KPSS Şartsız Lise Mezunu 700 Bekçi Alımına Kimler Başvurabilir?
Ana Sayfa Personel Alımı 11 Şubat 2017 08:57:42

İstanbul Valiliği KPSS Şartsız Lise Mezunu 700 Bekçi Alımına Kimler Başvurabilir?

T.C İstanbul Valiliği ve Kaymakamlıklarında görevlendirilmek üzere 700 Bekçi alımı yapılacak. Peki, Bekçi alımına kimler başvurabilir?

İstanbul Valiliğine ve Kaymakamlıklarına 700 Çarşı Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır. 9 Şubat 2017 tarihinde yayınlanan  ilana başvurular 16 Şubatta başlayacak.

Devlet Personel Başkanlığı resmi web sayfası üzerinden yayınlanan ilana başvuru yapacak olan adayların Lise ve dengi okul mezunu olmaları ve belirlenen diğer şartlara sahip olmaları gerekiyor. Peki Bekçi alım ilanına kimler başvurabilir?

ALINACAK PERSONEL:

700 Bekçi alımı yapılacaktır.

GEREKLİ BELGELER:

Nüfus cüzdanı fotokopisi, Okul diploma veya tasdiknamesi aslı veya kurumca tasdikli örneği, Askerlik durum belgesi, 6 adet fotoğraf, Adli sicil belgesi, Gerekmesi halinde lisede hazırlık okuduğuna dair belge ile başvuru yapılacaktır.

BEKÇİ ALIMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Türk vatandaşı olanlar, Lise ve dengi okul mezunu olanlar, En az 1  yıldır İstanbul İlinde ikamet ediyor olanlar, Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından yukarı olanlar, Görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmadığı sağlık kurulu tarafından verilmiş raporlarla tevsik edilmiş olanlar, Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamış olanlar, Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmayanlar, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinin 24. Maddesi gereğince Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak atanacak kişilerde Polis Memurlarında aranan sağlık şartları aranılacaktır. Bekçi adaylarında en az 167 cm boyunda olmak ve beden kitle endeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak şartı aranmaktadır.

700 Bekçi Alım İlanı Başvuru Süreci; Başvurular 16 Şubat 2017 – 25 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Bekçi adayları, istenilen evraklar ile birlikte başvuru esnasında temin edecekleri yada ekte bulunan dilekçeleri imzalamak sureti ile İlçe Emniyet Müdürlüklerine şahsen yapacaktır.

700 Bekçi Alım İlanı ve Detaylar İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.