İstanbul Valiliği KPSS Şartsız Lise Mezunu 700 Bekçi Alımı Başvuruları Başladı
Ana Sayfa Personel Alımı 16 Şubat 2017 09:59:44

İstanbul Valiliği KPSS Şartsız Lise Mezunu 700 Bekçi Alımı Başvuruları Başladı

T.C İstanbul Valiliği ve Kaymakamlıklarında görev yapmak üzere 700 Bekçi alımı için başvurular başladı.

İstanbul Valiliği ve Kaymakamlıklarına 700 Çarşı Mahalle Bekçisi alımı yapılacak. İçişleri Bakanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi web sayfası üzerinden yayınlanan ilana başvurular 16 Şubat 2017 (bugün) başladı.

772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu kapsamında Emniyet Hizmetleri Sınıfında İstanbul İli mülki sınırlar içerisinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki listede belirtilen boş ilçe kadrolarına 700 (Yediyüz) “ Çarşı ve Mahalle Bekçisi” alımı yapılacak olup giriş sınavları Valilikçe belirlenecek tarihte Kaymakamlıklarca yapılacaktır. İşte detaylar;

ALINACAK PERSONEL:

700 Çarşı Mahalle Bekçisi alımı yapılacak.

GEREKLİ BELGELER:

Nüfus cüzdanı fotokopisi, Okul diploma veya tasdiknamesi aslı veya kurumca tasdikli örneği, Askerlik durum belgesi, 4,5×6 ölçülerinde 6 adet fotoğraf, Adli sicil belgesi, Gerekmesi halinde lisede hazırlık okuduğuna dair belge ile başvuru yapılacaktır.

ADAYLARDA ARANILAN GENEL ŞARTLAR:

Türk vatandaşı olanlar, Lise ve dengi okul mezunu olanlar, En az 1  yıldır İstanbul İlinde ikamet ediyor olanlar, Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından yukarı olanlar, Görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmadığı sağlık kurulu tarafından verilmiş raporlarla teşvik edilmiş olanlar, Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamış olanlar, Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmayanlar ilana başvuru yapabilirler.

700 Bekçi Alım İlanı Başvuru Süreci; Başvurular 16 Şubat 2017 tarihinde başladı ve 25 Şubat 2017 tarihine kadar devam edecek. Bekçi adayları, istenilen evraklar ile birlikte başvuru esnasında temin edecekleri yada ekte bulunan dilekçeleri imzalamak sureti ile İlçe Emniyet Müdürlüklerine şahsen yapacaktır.

700 Bekçi Alımı ve Detaylar İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.