10 Bin KPSS Şartsız Özel Harekat Polisi Alınacak

10 bin Özel Harekat Polisi alım ilanı ile ilgili tüm adayların beklediği duyuru sonunda açıklandı. Başvurularda fiziki yeterlilik ve mülakat sınavı yapılacaktır.

31 Ekim 2016 Pazartesi, 11:34

EGM 19.Dönem POMEM kapsamında KPSS Şartsız en az lise mezunu 10 Bin Özel Harekat Polisi alınacaktır. Başvuruda bulunacak adaylar için askerlik şartı gerekmemektedir. Alınacak personeller Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 19. Dönem POMEM kapsamında KPSS şartsız en az lise ve dengi okullardan mezun, 28 yaşından gün almamış olması gerekiyor.

Adayların başvuruda bulunabilecekleri gerekli belgeler ise 10 Bin Özel Harekat Polis alımı başvuru tarihinden önce yayınlanacaktır. Başvurular 2 Kasım 2016 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı’nın “www.pa.edu.tr” adresi üzerinden yapılacak. Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine özel harekat polisi yetiştirmek üzere ve 28 yaşından gün almamış olan en az lise veya dengi okul mezunlarından 10.000 Bin erkek öğrenci adayı alınacaktır.

Başvurularda askerlik şartı aranmayacak. Polis Akademisi internet sitesinden yapılacak online başvurular 02/11/2016  tarihinde başlayacaktır.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.