Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı 2015
Ana Sayfa ogretim-uyesi-alimi 18 Şubat 2015 11:35:20

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı 2015

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı 2015

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanıBoğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı 2015

T.C. BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

Üniversitemiz Fakültelerinde açık bulunan Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23., 25. maddeleri ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” nin ilgili maddeleri ile “Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yükseltme ve Atama Esasları” uyarınca Doçent (Devamlı Statüde) ve Yardımcı Doçentler alınacaktır.

*Doçent kadrosuna başvuracak adayların; özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, araştırma faaliyetlerinin kurumsallaştırılmasına katkılarını, araştırma ve eğitim faaliyetlerine üniversite dışından sağladığı kaynakları, üstlendiği idari görevler ile ilgili bilgileri kapsayan ve belgeleyen (4 nüsha) dosya ile ilanın yayım tarihinden itibaren l5 gün içinde Rektörlüğümüze,

*Yardımcı Doçentler adaylarının ise; özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları kapsayan ve belgeleyen dosya ile (4 nüsha) ilanın yayım tarihinden itibaren l5 gün içinde ilgili Fakülte Dekanlığına başvurmaları duyurulur.

Birimi

Bölümü

Anabilim Dalı

Doç.

Yard. Doç.

Aranan

Nitelikler

Mühendislik Fakültesi

Kimya Mühendisliği

Temel İşlemler ve Termodinamik

1

(a), (b)

Eğitim Fakültesi

Yabancı Diller Eğitimi

İngiliz Dili Eğitimi

1

(a), (c)

Aranan Nitelikler:

(a)Adayların bilimsel çalışmalarını yayınları ile kanıtlamış olması ve çok iyi derecede İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

(b)Adayların kontrol teorisi kullanarak protein yapı ve dinamiklerini incelemede uzmanlaşmış olması gerekmektedir.

(c)Adayların ikinci dil edinimi, Türkçe ve İngilizce dil işlemleme alanlarında ulusal ve uluslararası yayın yapmış olması gerekmektedir.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.