Ziraat Bankası Uzman Yardımcısı Alımı 2015
Ana Sayfa Memur Alımı 7 Mart 2015 18:14:53

Ziraat Bankası Uzman Yardımcısı Alımı 2015

Ziraat Bankası Uzman Yardımcısı Alımı 2015

Ziraat Bankası Uzman Yardımcısı Alımı İlanı

Ziraat Bankası Uzman Yardımcısı Alımı 2015

UZMAN YARDIMCISI İŞE ALIM KOŞULLARI

Türkiye’de ve tüm dünyada büyük bir şekilde faaliyet gösteren Ziraat Bankası, İstanbul’daki genel müdürlüğüne 100 Uzman Yardımcısı alımı yapacaktır. Bu alımların koşullarını bugün ki makalemizde bulabilirsiniz. Uzman yardımcısı olmak isteyenlerin öncelikli olarak bir okulda eğitim aldıktan sonra işe başlayacaklarını da ayrıca belirtelim.

Türkiye’nin en köklü bankacılık okulunda eğitim alacak olan uzmanlar, Ziraat bankasının Kurumsal ve Girişimci Şubelerinde ve Genel Müdürlük departmanlarında çalışacaklardır.

GENEL ŞARTLAR

– Sınav yazılı ve sözlü (mülakat) olmak üzere iki farklı kısımdan oluşmaktadır.

– Adayların mezuniyet durumlarına göre İdari ve Mühendislik olacak şekilde 2 farklı alanda sınava tabi tutulacaktır.

– Sınava girecek olan adaylar Ankara ve İstanbul olmak üzere iki merkez üzerinden sınava girebilecekler.

– Yazılı sınav Anadolu Üniversitesi tarafından yapılırken, mülakat ise Ziraat Bankası tarafından yapılacaktır.

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

– T.C vatandaşı olmak,

– 30 yaş ve altı olmak,

– Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren bütün bölümleri ile denkliği yetkili makamlarca onaylanmış yabancı ülkelerdeki üniversitelerden mezun olmak veya işe başlama tarihinde mezun olabilecek durumda olmak,

– Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan ve kamu haklarından mahrum bulunmamak,

– Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affedilmiş olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

– Yurt içerisinde ve dışında rahat çalışabilmek için sağlık raporu sunmak,

– Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak ya da askerlikten muaf olmak gibi şartlar aranmaktadır.

SINAV BAŞVURU SÜRECİ

25 Nisan 2015 Cumartesi günü saat 14:00 da yapılacak olan sınava başvuran adaylardan, sınav maliyeti olarak 70 TL sınav ücreti tahsil edilecektir. (Adaylardan tahsil edilen sınav ücretinin tamamı sınav hizmetlerinin maliyeti karşılığı olarak Banka tarafından, sınavı yapan Anadolu Üniversitesi’nin hesabına aktarılacaktır). Sınav ücreti 09 Mart 2015 – 27 Mart 2015 tarihleri arasında Ziraat Bankası Şubelerinden, Ziraat Bankası internet şubesinden Uzman Yardımcısı Sınavı belirtilmek suretiyle, TC Kimlik Numarası, Ad Soyad, doğum tarihi ve cep telefonu bilgileri verilerek yatırılacaktır. EFT, Havale ve PTT kanalıyla yapılan ödemeler kabul edilmeyecektir.

SINAV SÜRECİ VE DETAYLARI

– Sınav adaylar için 3 bölümden oluşacaktır. 160 soru için 180 dakika verilecektir. Adayların bu zaman içerisinde soruları cevaplaması gerekmektedir.

– Adayların sınav başladıktan 15 dakika sonra girmeleri gerekmektedir. 15 dakikadan sonra gelen adaylar sınava alınmayacaktır.

– Sınav giriş belgesi ve resimli bir nüfus cüzdanı yanlarında olması gerekmektedir.

Her sınava ihtiyacın 3 katı kadar aday çağırılacaktır. Sınava giren adaylardan 100 üzerinden 60 almaları beklenmektedir. 60 ve üzeri alan adaylar sınavda başarılı olmuş sayılacaklardır.

Ziraat Bankası uzman yardımcısı iş alım koşulları bu şekilde olup, aşağıda yer alan link adresinden diğer bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

http://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bankamiz/InsanKaynaklari/Pages/Duyurular.aspx

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.