Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcısı Alımı 2015
Ana Sayfa Memur Alımı 7 Mart 2015 16:28:53

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcısı Alımı 2015

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcısı Alımı 2015

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcısı Alımı İlanı

Ziraat Bankası Müfettiş Yardımcısı Alımı 2015

MÜFETTİŞ YARDIMCISI İŞE ALIM KOŞULLARI

Türkiye’nin en büyük bankalarından olan Ziraat Bankası 35 Müfettiş Yardımcısı alımı yapacaktır. Alımlarını bu yıl içerisinde gerçekleştirecek olan Ziraat Bankası alımlar ile ilgili bazı koşulları kendi internet sitesinde yayınladı. Bugün beraber bu alım koşullarının neler olduğuna bakacağız.

Müfettiş Yardımcılarının Yapması Gereken İş: Müfettiş Yardımcıları Bankamız Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde görev yapmaktadır. Teftiş Kurulu Başkanlığı, Banka Üst Yönetimine banka faaliyetlerinin Kanun ve ilgili diğer mevzuat ile banka içi strateji, politika, ilke ve hedefler doğrultusunda yürütüldüğü ve iç kontrol – risk yönetimi sistemlerinin etkinliği ve yeterliliği hususunda güvence sağlar. Bu çerçevede, Teftiş Kurulu Başkanlığı yurtiçi ve yurtdışı tüm şubeleri, Genel Müdürlük birimleri ile bağlı ortaklıklar ve iştirakleri mahallinde ve merkezden denetlemektedir.

GENEL ŞARTLAR

– Sınav iki aşamadan oluşacaktır. Yazılı ve mülakat şekilde olacak sınav Ziraat Bankası tarafından yapılacaktır.

– Adayların mezuniyet durumlarına göre İdari ve Mühendislik olmak 2 farklı alanda yazılı sınav yapılacaktır.

– Adaylar sınavlarını iki şehirde yapabilecekler. Birisi Ankara birisi İstanbul olmak üzere iki sınav merkezinde sınav yapılacaktır.

– Banka istediği zaman adayların sınav yerlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

– Yazılı sınav Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacaktır.

ADAYLARIN ARANAN ŞARTLARI

– T.C Vatandaşı Olmak,

– 30 yaşını aşmamış olmak.

– Yazılı sınava İdari alandan katılacak adaylar için; Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren Ekonomi (İktisat), İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, İstatistik, Ekonometri, Bankacılık, Finans, Risk Yönetimi, İşletme Bilgi Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri ve Muhasebe ile bankacılık mesleğiyle ilgili bölümlerinden veya üniversitelerin Finans Mühendisliği bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak,

– Yazılı sınava Mühendislik alanından katılacak adaylar için; Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak,

– Diğer resmi kurum veya kuruluşlara mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak veya mecburi hizmet borcunu ödemeyi kabul etmiş olmak,

– Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan ve kamu haklarından mahrum bulunmamak,

– Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affedilmiş olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

– Sağlık konusunda yurt içinde ve yurt dışında çalışabilecek olarak sağlık belgesi verilmesi,

– Askerlik konusunda; askerliğini yapmış ya da muaf olmuş(erkek adaylar için),

– Daha önceki Ziraat Bankası Sınavlarında elenmemiş olmak gerekmektedir.

BAŞVURU SÜRECİ

Sınav 25 Nisan 2015 Cumartesi günü 10:00 yapılacak olup, sınav için başvuru ücreti 70 TL olarak belirlenmiştir. Sınav ücretleri 9 Mart – 27 Mart 2015 tarihleri arasında Ziraat Bankası hesabına yatırılacaktır.

SINAV SÜRESİ

– Adaylar tercih etmiş oldukları sınav merkezlerinde sınava girecekler,

– Sınav giriş belgesi posta ile gönderilmeyecektir.

YAZILI SINAV HAKKINDA

Yazılı sınav 25 Nisan 2015 Cumartesi günü 10:00 da yapılacak olup, sınav çoktan seçmeli olarak yapılacaktır. Adaylar sınava gelirken yanlarında Sınav Giriş Belgeleri ile birlikte fotoğraflı resmi kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) getirmeleri gerekmektedir. Yanında resimli kimliği bulunmayan adaylar sınava alınmayacaklardır. Sınava 15 dakikadan fazla geç kalan adaylar alınmayacaklardır. Ayrıca sınav 3 bölümden oluşacak ve 160 soru bulanacaktır. Toplamda 160 soruya 180 dakika verilecektir.

Ziraat Bankası müfettiş işe alım koşulları ile ilgili detaylı bilgiyi almak isterseniz aşağıda yer alan link adresini kullanarak daha fazla ve detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

http://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bankamiz/InsanKaynaklari/Pages/Duyurular.aspx

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.