Ziraat Bankası Avukat Alımı 2015
Ana Sayfa Memur Alımı 7 Mart 2015 17:40:49

Ziraat Bankası Avukat Alımı 2015

Ziraat Bankası Avukat Alımı 2015

Ziraat Bankası Avukat Alımı İlanı

Ziraat Bankası Avukat Alımı 2015

AVUKAT İŞE ALIM KOŞULLARI

Ziraat Bankası 2015 yılında Hukuk Müşavirliği ve Kredi Risk Tasfiye Bölüm Başkanlığı’na alım yapacaktır. 15 avukat alım yapacak olan Ziraat Bankası alımlar için bazı koşulları da internet sitesinde yayınlamıştır. Bugün sizlerle birlikte bu alım koşulları hakkında bilgi vereceğiz.

AVUKATLARIN YAPACKALARI İŞLER: Bankamız Avukatları Kredi Politikaları Genel Müdür Yardımcılığı bünyesinde görev yapmaktadır. Bankanın her türlü alacaklarının idari ve yasal yollarla tahsil ve tasfiye sürecinin yürütülmesi, karşılaşılan hukuksal sorunlar hakkında görüş, yetki ve talimat verilmesi, sözleşmeli avukatlarla koordinasyon işlemlerini yürütürler.

Bununla beraber; bankacılık faaliyetlerine ilişkin hukuki düzenlemelerle ilgili gerekli araştırma ve değerlendirmelerin yapılması ve bu kapsamda gerekli bildirimlerde bulunulması; müşteriler, Banka personeli ve diğer şahıslar ile yaşanan her türlü hukuki uyuşmazlığın takip edilmesi ve sonuçlandırılması, gereken hallerde yasal yollara müracaat edilmesi ve Bankanın adli/idari merciler nezdinde temsil edilmesi de Bankamız Avukatlarının görevlerindendir.

GENEL ŞARTLAR

– Adaylar öncelikli olarak 2 sınava gireceklerdir. Girecekler sınav yazılı ve sözlü olmak iki ayrı bölümden farklı zamanlarda oluşacaktır.

– Yazılı sınav Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacaktır.

– Sözlü sınav ise Ziraat Bankası tarafından yapılacaktır.

– Adaylar sınav merkezleri olarak Ankara ve İstanbul illerini tercih edebilecekler.

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

– T.C vatandaşı olmak,

– 30 yaşını doldurmamış olmak,

– Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan ve kamu haklarından mahrum bulunmamak,

– 6. Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affedilmiş olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

– Yurt içerisinde ve dışında çalışmasına engel olmayacak sağlık raporu almaları gerekmektedir.

– Erkek adaylar için askerliğini yapmış ya da askerlikten muaf olmaları gerekmektedir.

SINAV BAŞVURU SÜRECİ

25 Nisan 2015 Cumartesi günü saat 14:00 de yapılacak olan sınava başvuran adaylardan, sınav maliyeti olarak 70 TL sınav ücreti tahsil edilecektir. (Adaylardan tahsil edilen sınav ücretinin tamamı sınav hizmetlerinin maliyeti karşılığı olarak Banka tarafından Anadolu Üniversitesi’nin hesabına aktarılacaktır). Sınav ücreti 09 Mart 2015 – 27 Mart 2015 tarihleri arasında Ziraat Bankası Şubelerinden, Ziraat Bankası internet şubesinden Avukat İşe Alım Sınavı belirtilmek suretiyle, TC Kimlik Numarası, Ad Soy ad, doğum tarihi ve cep telefonu bilgileri verilerek yatırılacaktır. EFT, Havale ve PTT kanalıyla yapılan ödemeler kabul edilmeyecektir. Para yatırma işlemine ilişkin dekont yazılı ve sözlü sınavların bitimine kadar gerektiğinde ibraz edilmek üzere saklanacaktır.

SINAV SÜRECİ

Adayların tercih etmiş oldukları sınav merkezlerinde sınavlara girecek, harici olarak bir sınav merkezinde sınava giremeyecekler. Yazılı sınav 25 Nisan 2015 Cumartesi günü saat 14:00 da yapılacak olup, sınava giren adayların yanlarında başvuru belgeleri ve resimli bir kimlik getirmeleri gerekmektedir. Giriş belgesi olmayan ve 15 dakikadan fazla geciken adaylar sınav merkezine alınmayacaktır.

Sınavda diğer birçok sınav gibi 160 soru sorulacak ve adaylara 180 dakika verilecektir.

Ziraat Bankası Avukat İşe Alım Sürecindeki İller

ADANA

ANKARA

BURSA

DİYARBAKIR

İSTANBUL

İZMİR

KONYA

TRABZON

Ziraat Bankası avukat işe alım koşulları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler aşağıda yer alan link adresini kullanarak Ziraat Bankasının kendi internet sitesinden bilgileri daha net bir şekilde alabilirler.

http://www.ziraatbank.com.tr/tr/Bankamiz/InsanKaynaklari/Pages/Duyurular.aspx

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.