Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı Memur Alımı

19 Ekim 2015 Pazartesi, 19:03

Maliye Bakanlığı yayınladığı yeni ilan ile çok büyük bir alıma hazırlanıyor. Özellikle alım için birçok şart ve konudan bahsetmiş olan bakanlık toplamda 400 kişilik bir alım yapmaya hazırlanıyor.

Maliye Bakanlığı yayınladığı yeni ilan ile çok büyük bir alıma hazırlanıyor. Özellikle alım için birçok şart ve konudan bahsetmiş olan bakanlık toplamda 400 kişilik bir alım yapmaya hazırlanıyor. Vergi Denetim Kurulu için bu alımı yapacak olan Maliye Bakanlığı bu daire içerisinde işlemlerini devam ettirecektir.

Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı alımı gerçekleştirecektir.

ALINACAK PERSONEL

– Vergi Müfettiş Yardımcısı: 400 Kişi.

ŞARTLAR

-  05-06 Temmuz 2014 ve 04-05 Temmuz 2015 KPSS üzerinden KPSSP40, KPSSP54 ve KPSSP57 puan türlülerinden en az 80 puan almış olmak,
– 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak,
– En az 4 yıllık kılavuzda belirtilen bölümlerden mezun olmuş olmak,
– Sağlık durumu yerinde olmak ilk bakılan en önemli şartlardır.

SINAV

Giriş Sınavının yazılı bölümü 05-06 Aralık 2015 (Cumartesi ve Pazar Günleri) tarihlerinde Ankara’da sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört oturum halinde yapılacaktır.

Giriş Sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile yazılı sınavın yapılacağı yer ve sınav saatleri; e-Devlet portal (www.turkiye.gov.tr), Maliye Bakanlığı (www.maliye.gov.tr) ve Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı (www.vdk.gov.tr) internet sayfalarında yazılı sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecektir. Adaylar için ayrıca sınava giriş belgesi düzenlenmeyecektir.

BAŞVURU

Başvurular 27 Ekim 2015 Salı günü başlayıp 13 Kasım 2015 Cuma günü saat 17:30’da sona erecektir. Adaylar Giriş Sınavına Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının internet sayfasındaki Sınav Başvuru Formunu doldurmak suretiyle başvuracaklardır.

Sınav Başvuru Formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sayfasında yer almaktadır. – Adayların doldurmuş oldukları Sınav Başvuru Formunun bilgisayar çıktısını imzalayarak kendi el yazılarıyla hazırladıkları özgeçmişleriyle birlikte yazılı sınav saatinden önce sınava girecekleri salonun görevlisine teslim etmeleri gerekmektedir.

Aksi takdirde başvuruları geçersiz sayılarak sınava alınmayacaklardır. 13 Kasım 2015 Cuma günü saat:17:30’a kadar Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemi’ne ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Alımlar ile ilgili olarak daha fazla bilgi almak isteyen adaylar ise, kılavuzu inceleyebilir ve sınav konuları ile değerlendirmelerin nasıl olacağı hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Kılavuza ulaşmak içinse buraya tıklayın.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.