Türkiye İş Bankası Memur Personel Alımı 2014

08 Ekim 2014 Çarşamba, 01:00
Türkiye İş Bankası Memur Personel Alımı 2014

Türkiye’nin en büyük bankası unvanı ile anılan Türkiye İş Bankası memur personel alımı 2014 yılında devam etmektedir.

Türkiye İş Bankası Memur Personel Alımı 2014

Türkiye’nin en büyük bankası unvanı ile anılan Türkiye İş Bankası memur personel alımı 2014 yılında devam etmektedir. Bankada çalışmak isteyen personel adayları alımlara katılabilirler. Makalemizde Türkiye İş bankası memur personel alımı hakkında bilgi vereceğiz. Bu sebeple personel olmak isteyenlerin makalemizi dikkatle okumaları ve talimatları takip etmeleri gerekmektedir. Bu sayede daha kolay bir şekilde başvuruda bulunabilirler. Çünkü İş Bankası’na başvurmak için bazı kriterleri yerine getirmek zorundasınız. Bu sebepten dolayı da makalemizde birçok yararlı bilgi bulabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası memur personel alımı 2014 yılı içerisinde son çeyrekte yapılacaktır. Ankara, Manisa illerinin yanı sıra aynı zamanda Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki şubeler için alımlar yapılacaktır. Buradaki şubelere girmek isteyenler 2 Kasım 2014 Pazar günü sınava girmeleri gerekmektedir. Sınav sonucunda kadro uygunluğuna bağlı olarak İş Bankası alımlarını gerçekleştirecektir. Bu nedenle sınava giren herkesin işe alınması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Bunu göz önüne alarak sınava girmeli ve sınav sonucuna göre beklemeye geçilmelidir. Banka sınav sonucuna göre kontenjanlarına bakacak ve personeline alım yapıp yapmayacağını bildirecektir. 

Türkiye İş Bankası memur personel alımı 2014 yılı içerisinde Ankara, Manisa, Doğu ve Güneydoğu illerinde gerçekleştirilecektir. Bu iller ve bölgelerde hangi şubelerde alımlar yapılacağını ise aşağıdaki listemizden görebilir ve ikamet ettiğiniz yere göre tercihte bulunabilirsiniz.

ANKARA BÖLGESİ

ANKARA İLİ
– Şehir içi
– Beypazarı
– Kazan

ÇANKIRI İLİ
– Şehir içi
– Ilgaz

KIRIKKALE İLİ
– Keskin

MANİSA BÖLGESİ

MANİSA İLİ
– Ahmetli
– Gördes
– Kula

DOĞU GÜNEYDOĞU BÖLGESİ

BATMAN İLİ
– Şehir içi

DİYARBAKIR İLİ
– Şehir içi
– Ergani

MARDİN İLİ
– Şehir içi
– Kızıltepe

MUŞ İLİ
– Şehir içi

ŞIRNAK İLİ
– Cizre
– Silopi

TUNCELİ İLİ
– Şehir içi

Yukarıda vermiş olduğumuz şubelere alımlar yapılacak olup yine aşağıda görüleceği üzere işe alım süreci verilmiştir. Bu alım sürecine göre adayların kendilerini hazırlamaları ve ona göre başvuruda bulunmaları daha doğru olacaktır.

İŞE ALIM SÜRECİ

İşe alım süreci bazı aşamalardan oluşmaktadır. Bu aşamalar; BaşvuruGenel Yetenek TestiMülakat ve Belge Hazırlama olarak belirlenmiştir. Bu süreç sonunda adaylar eğer uygun bulunur ise işe alınacaklardır. Onun haricinde işe alım sürecine uygulamayanlar kesinlikle işe alınması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. 

BAŞVURU

Türkiye İş Bankası sınava başvurmak isteyenlerin 23 Ekim 2014 saat 10:00’a kadar ik.isbank.com.tr adresinde yer alan İş Başvuru Formu üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Aksi halde genel müdürlük ya da şubelerden herhangi bir başvuru işlemi gerçekleştirilmemektedir.

SINAV

Sınav hakkında biraz bilgi verecek olursak, sınav genel yetenek testi olacaktır. Bu sınavda başarılı olmak işe alım konusunda esastır. Aksi halde herhangi bir şekilde alım gerçekleşmeyecektir. Sınav 2 Kasım 2014 Pazar günü, AnkaraDiyarbakır ve Manisa illerinde yapılacaktır. Ayrıca sınav ile ilgili her türlü haber ve detaylar 27 Ekim 2014 Pazartesi günü 18:00dan itibaren iş başvurulan internet adresindeki Başvuru Takibi adlı bölümden yapılacaktır. Buradan adayların sınav yerlerini görmelerini ve diğer tüm detayları incelemeleri banka tarafından özellikle bildirilmektedir. 

Türkiye İş Bankası memur personel 2014 yılı alımları ile ilgili başvuru koşulları ve çok daha fazla bilgi için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.4 Yorum

 1. gözde

  19 Ekim 2014 at 00:39

  muhasebe ve vergi uygulamalarını okudum şimdi de açıktan maliye okuyorum müracaat etmemde sorun olur mu?

 2. Harun

  20 Ekim 2014 at 08:02

  yok sorun olmaz. benzer bölümler olduğu için bu bölümler iktisadi finansal bölümler. iktisat maliye muhaseebe işletme müraacat etmende sıkıntı olmaz

 3. halil

  23 Ekim 2014 at 10:45

  Arkadaslar lisans mi aliyorlar sadece

 4. Tugrul genc

  5 Ocak 2015 at 17:49

  Banka ve Sigortacılık okudum 2 senelik.suanda açık unv okuyorum işletme. İş ariyorumm

Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.