Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Memur Personel Alımı 2015
Ana Sayfa Memur Alımı 13 Ekim 2014 20:40:34

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Memur Personel Alımı 2015

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Memur Personel Alımı 2015

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Memur Personel Alımı İlanıSosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Memur Personel Alımı 2015

Her yıl olduğu gibi Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Memur Personel Alımı 2015 yılı içerisinde de memur personel alımı yapacaktır. Ülkemizde kimsesiz çocuk sayısının fazla olması sebebi ile bu kurum her yıl alımlar yapmaktadır. En büyük kurumlar arasında yer alan bu kurum personel alımı için kolları sıvadı diyebiliriz.

Uzun yıllar önce kurulmuş olan Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ülke içerisinde kimsesi olmayan çocuklara bakıyor ve onların sağlık, eğitim, temel ihtiy”aç ve daha birçok ihtiyaçları için çalışıyor. Burada çalışacak olan kişilerinde çocukları seven ve onlarla ilgilenen kişiler olması son derece önem arz etmektedir. Bu sebebpten dolayı da sosyal hizmetler birçok durumu sorguluyor ve burada çalışacak olanların uygun olup olmadığını araştırıyor. Bu kriterlerin hepsini sosyal hizmetlerin kendi internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Fakat bu kurum da tıpkı diğer birçok kurum gibi alımlarını sınav ile yapmaktadır. Bu sebepten dolayı sınavlara girmeli ve sınavlarda başarılı olmalısınız. Aksi halinde kuruma alınmanız mümkün olmyacaktır.

Sınavlar her mesleğe göre ayrı ayrı yapılmakta ve her meslekten insan buraya alınmaktadır. Mütercim, çocuk eğiticisi, sosyolog, sosyal çalışmacı, psikolog, fizyoterapist, diyetisten, hemşire, sağlık memuru, öğretmen, din görevlisi ve mühendis gibi başlıca meslekler bu kurum içerisinde çalışmaktadır. Bu nedenle de eğer sizlerde bu meslek grupları arasında yer alıyorsanız, sınava girecek ve daha sonrasında alacağınız sınav sonucuna göre yerleştirileceksiniz. Sınavlar için başvuru tarihleri ve yerleri bilgidilmektedir. Aynı zamanda başvuru tarihleri de sınav tarihleri gibi bildirilecek ve alımlar buna göre yapılacaktır. Sınav ve alımlar hakkındaki bilgiler için www.shcek.gov.tr adresini takip edebilir ve buradan bilgi alabilirsiniz.

Başvuru esnasında size gerekli olan belgeler ise şu şekilde olacaktır:

– Başvuru formu,

– Öğrenim belge fotokopisi,

– Nüfus cüzdanı fotokopisi,

– KPSS sonuç belgesi;

– Adli sicil kaydı bulunanların da sabıka sorgulama belgesi alması gerekmektedir.

Bunlar başvuru esnasında alınacak olan belgeler olup, bir de sınav sonrasında atanmaya hak kazananlardan bazı belgeler istenmektedir. Bu belgelerin neler olduğunu öğrenmek içinse aşağıdaki maddeleri inceleyebilirsiniz.

– Son 6 ay içerisinde alınmış olan sağlık raporu,

– Öğrenim belgesi aslı ve noter tasdikli sureti,

– Askerlik durum belgesi,

– 6 adet fotoğraf

– Nüfus cüzdanı fotokopisi

– Daha önce çalışılan yerler(varsa)

– Mal bildirimi,

– Kamu görevlileri etik sözleşmesi gibi belgeler atanma esnasında adaylardan istenmektedir.

Yukarı yer alan belgeleri eksiksiz olarak getiren ve sınavdan da geçer not alan adaylar en fazla 10 il tercih edebileceklerdir. Tercih ettikleri yerler daha sonrasında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından açıklanacak ve kendilerine tebliğ edilecektir.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Memur Personel Alımı 2015 yılı içerisinde bu şekilde olacak olup diğer birçok yıldan farklı olmayacaktır.  

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.