Sınavsız Memur Personel Alımı 2015
Ana Sayfa Memur Alımı 21 Ekim 2014 23:07:15

Sınavsız Memur Personel Alımı 2015

Sınavsız Memur Personel Alımı 2015

Sınavsız Memur Personel AlımlarıSınavsız Memur Personel Alımı 2015

Sınavsız memur personel alımı en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. İçerisinde bulunduğumuz yıl içerisinde en çok sınavsız memur personel alımı yapan bazı kurumlar bulunmaktadır. Özellikle ilk sırada bazı bakanlıklar, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı gelmektedir. Sınavsız memur personel alımı 2015 yılı içerisinde de yine aynı şekilde devam edecektir. Gerek başbakanlık gerekse cumhurbaşkanlığı bu konudaki çalışmalarını yapıp, sınavsız memur alımlarına devam etmeyi planlamaktadır. Kendi sitelerinde duyurular yapıp gerekli kuruluşlara bilgi gönderen bu kurumlara başvurular bizzat yapılmaktadır.

Özellikle Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığına girmek isteyenlerin sicilleri temiz olmalıdır. Bu konuda ciddi şekilde araştırmalar yapan kurumlar herhangi bir suçtan hüküm giymemiş kişileri aramaktadırlar. Bu nedenle de siciliniz temiz ise bir başvuruda bulunmanız daha doğru olacaktır. Aynı zamanda bununla beraber hangi pozisyonlarda alım yapacaklarını bazen açıklamayabiliyorlar. Siz eğer her pozisyonda çalışırım derseniz, başvurunuzu yapıp beklemelisiniz. Daha sonrasında sizi bu kurumlardan arayacak ve bilgi vereceklerdir.

Aynı şekilde bazı bakanlıklarda bu alımlarını gerçekleştirmektedir. Sosyal politikalar bakanlığı ve içişleri bakanlığı gibi bazı bakanlıklar sınavsız memur alımı yapmak için başvuruları kabul ediyorlar. Özellikle bazı departmanlarda boşluk oluştuğu için buralara eleman alımı yapan kurumlar buraların hangi alanlar olduğunu da önceden bildirmektedirler.

Yine aynı zamanda bazı kuruluşlarda bu sınavsız personel alımını gerçekleştiriyorlar. SGK gibi büyük bir kuruluş herhangi bir sınav şartı istemeksizin, eleman alımı yapıyor ve personeline işler veriyor. Sınavsız memur personel alımı 2015 yılında yine bu kurumlar tarafından yapılacak olup, herhangi bir değişiklik şuan için göze çarpmamaktadır. Eğer herhangi bir değişiklik olursa bizler yine sizlere buradan makaleler ile seslenecek ve durumları bildireceğiz.

Sınavsız memur personel alımı 2015 yılında da mülakatlarla yapılacaktır. Adaylar herhangi bir yazılı sınava tabi tutulmayacak sadece başvuru sonrasında yapılacak olan mülakatlardan başarılı bir puan almaları istenecektir. Eğer bu mülakatlardan başarılı bir şekilde geçebilirseniz sizlerde memur olabilir ve devlet içerisinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Fakat bu alanda alım yapacak olan kurumların kontenjanları çoğu zaman sınırlı derecede olmaktadır. Çok az kişiyi alıyor olmaları da birçok kişinin kafasında bazen soru işaretleri uyandırabiliyor.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.