Sermaye Piyasası Kurulu Memur Personel Alımı

06 Kasım 2015 Cuma, 13:21

Sermaye Piyasası Kurulu yeni yayınladığı ilan ile memur personel alımı yapacağını duyurdu.

Sermaye Piyasası Kurulu yeni yayınladığı ilan ile memur personel alımı yapacağını duyurdu. Toplamda 40 kişilik bir alım yapacak olan Sermaye Piyasası Kurulu alımlarında 2 farklı pozisyonda alım işlemi gerçekleştirecektir.

ALINACAK PERSONEL

– Uzman Yardımcısı: 35 Kişi,

ŞARTLAR

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,
– Kılavuzda yer alan bölümlerden mezun olmak,
– Uzman Yardımcısı için, ÖSYM tarafından yapılan 2014 KPSS LİSANS veya 2015 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavlarında KPSSP5 veya KPSSP54 puanı 80 üzerinde olmak,
– Uzman Hukukçu Yardımcısı için, ÖSYM tarafından yapılan 2014 KPSS LİSANS veya 2015 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavlarında KPSSP103 puanı 80 üzerine olmak ilk aranan şartlardandır.

BAŞVURU

Giriş Sınavı’na katılabilmek için “Başvuru Formu” ve istenen belgelerle, 16 Kasım 4 Aralık 2015 tarihleri (saat 9.30 – 17.30) arasında Kurul’un Ankara’daki merkezine elden veya posta yoluyla başvurulması gerekmektedir. İstenilen belgelerin en geç son başvuru günü saat 17:30’a kadar teslim edilmesi gerekmektedir. Başvuru süresi içerisinde yapılmayan başvurular ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Sermaye Piyasası Kurulu ve meslek personelinin görev ve yetkilerini, sınava katılma koşullarını, sınav konularını, sınavların yapılış şeklini ve sınavların değerlendirilmesi ile ilgili ayrıntılı bilgileri içeren “Sınav Broşürü” ve “Başvuru Formu” Kurul’un aşağıda adresleri gösterilen Ankara Merkezinden veya internet sayfasından (www.spk. gov.tr) temin edilebilir.

BELGELER

– Başvuru formu,
– Diploma,
– KPSS sonuç belgesi,
– 2 adet yeni fotoğraf istenmektedir.

ALINACAK PERSONEL

– Mühendis: 5 Kişi.

ŞARTLAR

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,
– KPSS 80 puan üzerinde almak,
– Üniversitelerin bilgisayar mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak,
– 35 yaşını doldurmamış olmak,
– Sağlık durumu her yerde çalışmaya elverişli olmak ilk aranan şartlardandır.

BAŞVURU

Giriş Sınavı’na katılabilmek için “Başvuru Formu” ve istenen belgelerle, 16 Kasım – 4 Aralık 2015 tarihleri (saat 9.30 – 17.30) arasında Kurul’un Ankara’daki merkezine elden veya posta yoluyla başvurulması gerekmektedir. İstenilen belgelerin en geç son başvuru günü saat 17:30’a kadar teslim edilmesi gerekmektedir.

Başvuru süresi içerisinde yapılmayan başvurular ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. “Başvuru Formu” Kurul’un aşağıda adresleri gösterilen Ankara Merkezinden veya internet sayfasından (www.spk.gov.tr) temin edilebilir.

İSTENEN BELGELER

– Başvuru formu,
– Diploma,
– KPSS sonuç belgesi,
– 2 adet yeni fotoğraf istenmektedir.

Sınav konuları ve alımlara ait daha fazla bilgiye kılavuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kılavuza ulaşmak için buraya tıklayın.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.