POMEM Öğrenci Alımı 2014

15 Ekim 2014 Çarşamba, 20:13
POMEM Öğrenci Alımı 2014

Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) kabul edilecek öğrenci sayısı arttırıldı.POMEM Öğrenci Alımı 2014

Bildiğiniz gibi POMEM ( Polis Meslek Eğitim Merkezleri ) Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olan mesleki temek eğitimin verilmekte olduğu ücretsiz yatılı olan üniformalı eğitim kurumlarıdır. Bu kurum 2014 yılı içerisinde 14 üncü dönem Polis Meslek Eğitimlerine başlayacaktır.

2013 ve 2014 yılları KPSS – P3 puan türünden 60 ve üzerinde puan alan ve en az dört yıllık yükseköğretim kurumlarından birisinden veya buna denk yurt dışındaki eğitim kurumlarından mezun olanlar başvurabilecekler.

2014 yılı içerisinde 14 üncü dönem Polis Meslek Eğitimlerine 6,260 erkek, 240 bayan olmak üzere toplamda 6.500 aday asıl olarak alınacaktır. Aynı zamanda bu miktarın %30’u olarak 1.878 erkek ve 72 bayan olmak üzere toplam 1.950 aday yedek olarak belirlenecektir. Bu koşulları bilerek adayların başvurması daha doğru olacaktır.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvuruda bulunacak olan adaylar, ikamet ettikleri ildeki İl Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürlüğüne 20.10.2014 – 07.11.2014 tarihleri arasında istenilen belgelerle birlikte şahsen başvurmaları gerekmektedir. Şahsen başvurmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvurular 07.11.2014 tarihinde mesai bitimi olan 17:00’da sona erecektir. Aynı zamanda eksik belge sunan ya da posta yolu ile başvurmak isteyenlerin başvuruları da kabul edilmeyecektir.

DEĞERLENDİRME VE SEÇEME SINAV YERİ VE TARİH DUYURUSU

Başvuran adayların katılacakları bölge merkezlerinin adresleri ve tarihleri 08.12.2014 tarihinde Eğitim Dairesi Başkanlığının internet sitesi olan www.egitim.pol.tr adresinde ve her ilin İl Emniyet Müdürlüğünde ilanen duyurulacaktır.

İnternet ve İl Emniyet Müdürlüğü üzerinden yapılan duyurular adaylar tebliğ edilmiş sayılacağından tekrardan adaylara bir tebligat gönderilmeyecektir. Bu nedenle de bu açıklanma süreçlerinin dikkatlice takip edilmesi önem arz etmektedir.

DEĞERLENDİRME VE SEÇME İŞLEMLERİ

22.12.2014 tarihinde başlayacak olan değerlendirme ve seçme işlemleri, Emniyet Genel Müdürlüğünce belirlenerek ilan edilen bölge merkezlerinde yapılacaktır. Bu değerlendirme ve seçme işlemi 3 aşamadan oluşacak olup, 14 üncü dönem için geçerli olacaktır.

DEĞERLENDİRME VE SEÇME İŞLEMLERİNİN SONUÇLANARAK AÇIKLANMASI

POMEM’e alınacak öğrencilerin başarı listeleri KPSS – P3 puanı, mülakat (2. Aşama) ve fiziki yeterlilik (3. Aşama) puanlarının toplamı en yüksek erkek ve bayanlar olmak üzere hazırlanacaktır. Eğer sıralamalarda herhangi bir eşitlik görülürse, burada hangi adayın KPSS puanı daha fazla ise o tercih edilecektir. Sıralama sonucuna göre, yukarıda da söylediğimiz gibi belirlenen kontenjan miktarı kadar aday asıl, bu miktarın %30’u kadar aday yedek olarak ilan edilecek olup, adayların başarı durumları www.egitim.pol.tr adresinden yayınlanacaktır.

POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİNE PLANLAMA VE MEMURİYET ATANMASI

Eğitim – Öğretim başladıktan sonra herhangi bir aşamasında POMEM’den çıkmak isteyen ya da çıkarılan öğrenciler bir daha herhangi bir POMEM başvurusunda bulanamayacaklardır. Aynı zamanda POMEM merkezinde alacakları eğitimleri başarı ile tamamlayanlar, Emniyet Teşkilatı Kanunu’nun Ek 24 üncü maddesinin 5 inci fıkrasına göre Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına aday polis memuru olarak atanacaklardır.

Yukarıda belirtildiği gibi atanan memurlar, atanma tarihinden itibaren 6 yıl süre ile herhangi bir başka kurumlara nakil yolu ile atanamazlar.2 Yorum

  1. semra

    29 Ekim 2014 at 12:44

    neden ön lisans mezunlarınıda almıyosunuz 🙁

  2. cemre

    29 Ekim 2014 at 17:08

    bu sene kpss yı kaçrdm. bidahakı kpss hakkım 2016 da. gazetecılk mezunuyum cnku. ee ben kpss ye girmeden pomem e başvuru yapamicak miyim yani̇?

Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.