Orman ve Su İşleri Bakanlığı Memur Alımı 2016

26 Aralık 2015 Cumartesi, 20:26

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2015 yılında birçok kişiye iş vermiş ve alımlarına da 2016 yılı içerisinde devam edecektir.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2015 yılında birçok kişiye iş vermiş ve alımlarına da 2016 yılı içerisinde devam edecektir. Özellikle alımlarını büyük oranlarda lisans mezunları ile yapan Orman ve Su İşleri Bakanlığı yeni ilanında da Avukat alımı yapacağını duyurmuştur. Alımlarında birçok kişiyi gözden geçirecek ve belli şartlar ile alım yapacak olan Orman ve Su İşleri Bakanlığı toplamda 5 kişilik alım yapacaktır.

ALINACAK MEMUR

Avukat Alımı : 5 Kişi.

ŞARTLAR

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,
– En az 4 yıllık eğitim veren bir fakülteyi bitirmiş olmak,
– Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümlerince, T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, 2014 veya 2015 Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS), KPSS P3 puan türünden asgari 70 puan almış olmak,
– Avukatlık ruhsatnamesi sahibi olmak,
– Erkek adaylar için sınav tarihi itibariyle askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş veya askerlik hizmetinden muaf olmak ilk aranan şartlardandır.

BAŞVURU

Bakanlığın Alpaslan Türkeş Caddesi No: 71 Beştepe/ANKARA adresindeki Hukuk Müşavirliğinden veya www.ormansu.gov.tr internet adresinden temin edilecek başvuru formu doldurularak, istenilen belgeler ile birlikte 11/01/2016 tarihinden 25/01/2016 tarihi mesai saati bitimine kadar elden (şahsen veya bir yakını tarafından) teslim edilir veya posta yoluyla en geç son başvuru tarihinde Bakanlıkta olacak şekilde ulaştırılır. Postadaki gecikmeler ve son başvuru tarihinden sonra Bakanlık kayıtlarına giren başvurular ile eksik belge ve bilgiyle yapılan başvurular dikkate alınmaz.

İSTENEN BELGELER

– Başvuru formu,
– KPSS sonuç belgesi,
– Diploma,
– 3 adet vesikalık,
– Avukatlık ruhsatı ilk istenen belgeler arasındadır.

Tüm detaylı bilgiye ulaşmak isteyen adaylar ise kılavuzu inceleyebilirler.

Kılavuza ulaşmak için buraya tıklayın.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.