Maliye Bakanlığı Memur Alımı

01 Eylül 2015 Salı, 20:22
Maliye Bakanlığı Memur Alımı

Maliye Bakanlığı 2015 yılında alımlarına devam ederken bu yeni vermiş olduğu ilanda toplamda 241 kişilik alım yapacağını açıklamıştır.Maliye Bakanlığı 2015 yılında alımlarına devam ederken bu yeni vermiş olduğu ilanda toplamda 241 kişilik alım yapacağını açıklamıştır. Alacağı 241 kişilik memur kadrosunu mali hizmetler uzman yardımcısı olarak alacaktır.

Alım yapacak olan Maliye Bakanlığı sadece kurumlara değil ayrıca devlet üniversitelerine kadar birçok yere bu atamaları yapacaktır. Özel bir yarışma sınavı ile alım yapacak olan bakanlık, alımlar içinde birçok şart vermiştir.

ŞARTLAR

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesine uyuyor olmak,
– En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmuş olmak,
– 35 yaşını doldurmamış olmak,
– 2014 veya 2015 KPSS üzerinden 75 puan ve üzerinde almak,
– Sınav ücretini yatırmış olmak gerekmektedir.

BAŞVURU

Sınava ön başvurular, 10-16 Eylül 2015 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM aracılığıyla alınacaktır. Atama yapılacak 241 kadro/pozisyonun yirmi katı aday yukarıda belirtilen KPSS puan türünden en yüksek puandan aşağıya doğru sıralanacak, sıralamadaki en son adayın aldığı puanla aynı puana sahip adaylar da listeye dahil edilerek nihai başvuru yapacak adaylar belirlenecektir. Ön başvuru sonuçları, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.

Birçok farklı ilde ve farklı sayılarda alım yapacak olan Maliye Bakanlığı tüm alımlarında yukarıda yer alan şartları uygulayacaktır. Hangi kurumlara alım yapacağını ise kılavuz üzerinde belirtmiştir. Adaylar sınav konusu ve alımlara yönelik detayları kılavuz üzerinden öğrenebilirler.

Sınav ilanı için tıklayınız.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Atama yapılacak idare ve kadro-pozisyon sayıları için (Ek (I) Sayılı Tablo) tıklayınız.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.