Maliye Bakanlığı Hazine Avukatı Alımı

04 Aralık 2015 Cuma, 14:57
Maliye Bakanlığı Hazine Avukatı Alımı

Maliye Bakanlığı yeni verdiği ilanında 120 kişilik alım yapacağını duyurdu.

Maliye Bakanlığı, 120 Hazine Avukatı alacak

Maliye Bakanlığı yeni verdiği ilanında 120 kişilik alım yapacağını duyurdu. Yapılacak olan bu alımlarda Maliye Bakanlığı birçok şartın yerine getirilmesini isteyecektir. Yerine getirilecek olan şartlar sonrasında alımlarını yapacak olan Maliye Bakanlığı bu alımlara yönelik olarak aşağıda yer alan bilgileri vermiştir.

ALINACAK KİŞİ

– Hazine Avukatı Alımı : 120 Kişi.

ŞARTLAR

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
– Hukuk fakültelerinden mezun olmuş olmak,
– Avukat ruhsatına sahip olmak,
– KPSS (B) Grubu kadrolar için yapılan 5-6 Temmuz 2014 tarihli Kamu Personel Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden 70 veya üzeri puan almış olmak ilk aranan şartlardır.

BAŞVURU

Başvurular 07/12/2015 tarihinde başlayıp 18/12/2015 tarihinde saat 17:30’da sona erecektir. Giriş sınavına başvuru, Maliye Bakanlığı (www.maliye.gov.tr) ile Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü (www.bahum.gov.tr) internet sayfalarında yayımlanacak olan Başvuru Formu doldurularak, 2014 Yılı KPSSP3 puanını gösteren ÖSYM belgesi ile birlikte şahsen, elden veya posta yoluyla yapılacaktır.

Şahsen, elden veya posta yoluyla başvuruda bulunmak isteyenler doldurdukları Başvuru Formunu başvuru süresi içerisinde, en geç 18/12/2015 tarihi mesai saati sonuna kadar (Saat 17:30), bu duyuruda yer alan “İletişim Bilgilerinde” belirtilen adrese teslim etmek veya Maliye Bakanlığı Genel Evrakına ulaştırmak zorundadırlar.

Adayların sınavda hangi konulardan sorumlu olduğunu, hangi illere ve hangi sayılarda alımlar yapılacağını kılavuz üzerinden öğrenebilirler.

Kılavuza ulaşmak için buraya tıklayın.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.