KPSS Siz Memur Personel Alan Kurumlar

Bazı alanlarda açılan kadrolar sayesinde KPSS siz memur personel alan kurumlar adında başlıklar oluşmaya başladı. Peki, bu başlık altında toplanan memurluklar hangileri? İşte bunun cevabını hep birlikte arayacağız.KPSS Siz Memur Personel Alan Kurumlar

KPSS bildiğimiz gibi ülkemizde memur olmak isteyenlerin geçmesi gereken bir adım. Birçok kişi kurslara yazılıp bu sınava çalışıyor ve sonucunda da aldığı puana göre memurluk için tercih yapıyor. Fakat bazı memurluklar için KPSS ye girmeye gerek kalmıyor. Bazı alanlarda açılan kadrolar sayesinde KPSS siz memur personel alan kurumlar adında başlıklar oluşmaya başladı. Peki, bu başlık altında toplanan memurluklar hangileri? İşte bunun cevabını hep birlikte arayacağız.

İlk olarak KPSS siz memur personel alan kurumlar arasında Cumhurbaşkanlığı gelmektedir. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde çalışmanız ve personel olmanız için kesinlikle sınava girmenize gerek yoktur. Sınavsızda buraya girebilir ve çalışmaya başlayabilirsiniz. Cumhurbaşkanlığı gibi Başbakanlıkta sınav şartı olmadan memur alımı yapıyor. Başbakanlık baş müşavirliği ve müşavirliği de aynı şekilde kadrolarını sınavsız şekilde açmış durumdadır. Başta bu kurumlar olmak üzere devletin birçok özel kalem müdürlükleri ve çeşitli organları KPSS şartı olmadan memur personel alımı yapmaktadır.

Her ne kadar sınav olmasa da buraya başvuranlar yine de kısa bir mülakattan geçeceklerdir. Mülakat sonucuna göre kişilerin görevleri ve kademeleri belirlenecek ve sonrasında çalışmalar başlayacaktır. Eğer sizlerde KPSS ye girmeden memur personel olmak istiyorsanız daha detaylı araştırmalar yapabilirsiniz. Yukarıda saydığımız kurumların haricinde uzman, uzman yardımcısı, hukuk müşaviri, bazı bakanlıklar ve daha birçok kurum bu şekilde alımlarına devam etmektedir. Sizlerde buralara şahsen başvuruda bulunabilirsiniz.

Bu yazının tüm hakları İsBilgisi.com’a aittir. “www.isbilgisi.com” biçiminde açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir