Kamuya Memur Personel Alımı 2014

Kamuya 331 Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı Alınacak

Kamuya Memur Personel Alımı 2014

Kamuya 331 Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı Alınacak

Kamu idarelerinin merkez teşkilatlarının strateji geliştirme birimlerinde çalıştırılmak üzere sınavla 331 mali hizmetler uzman yardımcısı alınacak.

Maliye Bakanlığının, Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı Özel Yarışma Sınavı Duyurusu, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, genel yönetim kapsamındaki (düzenleyici ve denetleyici kurumlar hariç) kamu idarelerinin merkez teşkilatlarının strateji geliştirme birimlerinde genel idare hizmetleri sınıfının 6-9. kadro dereceleri ile pozisyonlarında çalıştırılmak üzere özel yarışma sınavı ile 331 mali hizmetler uzman yardımcısı alınacak.

Özel yarışma sınavı, Maliye Bakanlığı tarafından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezine (ÖSYM) yaptırılacak yazılı sınav ve bakanlıkça yapılacak sözlü sınavdan oluşacak.

Mali hizmetler uzmanlığı mesleğinin nitelikleri ile görev, yetki ve sorumluluklarına ilişkin ayrıntılı bilgiler http://kontrol.bumko.gov.tr internet adresindeki sınav başvuru ve tercih kılavuzundan alınabilecek.

Sınava katılmak isteyenlerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi veya yurtdışı öğretim kurumlarından mezun olması, 1 Ocak 2014 itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, ÖSYM tarafından 2013 veya 2014’te yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) KPSSP49 puan türünden 75 ve üzerinde puan almış olmak gibi şartları taşıması gerekiyor.

Yazılı sınava, atama yapılacak boş kadro ve pozisyon sayısının 20 katı aday çağrılacak.

Sınava başvurular, 16-25 Eylül 2014 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM aracılığıyla alınacak.

Sınav ÖSYM tarafından 9 Kasım Pazar günü Ankara’da yapılacak.

Maliye Bakanlığı 331 mali hizmetler uzman yardımcısı alımı ilanı için tıklayın.

AA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir