Haziran Ayında 20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak

Başbakan Binali Yıldırım, 81 ilden gelen öğretmenlerle katıldığı bir iftar programında öğretmen atamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Haziran Ayında 20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak

Başbakan Binali Yıldırım, 81 ilden gelen öğretmenlerle katıldığı bir iftar programında öğretmen atamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

31 Mayıs 2017 Çarşamba 01:55
Haziran Ayında 20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak

Başbakan Binali Yıldırım, 81 ilden gelen öğretmenlerle beraber iftar etkinliğine katıldı. Katıldığı etkinlik kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Başbakan Yıldırım, önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Binali Yıldırım konuşmasında öğretmen atamalarına da değinerek ''önümüzdeki ay 20 bin öğretmen ataması yapacağız'' ifadelerini kullandı. Başbakan Binali Yıldırım'ın katılmış olduğu iftar programı kapsamında yapmış olduğu konuşmasının satır başları şu şekilde, 

''20 BİN ÖĞRETMEN ALACAĞIZ''

"Önümüzdeki ay içerisinde 20 bin öğretmenin atamasını yapmış olacağız. Bundan sonra da ihtiyaç olduğunda yine öğretmen atamalarını yapmaya devam edeceğiz"

''SİZLER BİZİM BAŞIMIZIN TACISINIZ''

 "Aşık Mahsuni Şerif şöyle diyor: 'Adaletin A harfini sen yazdın, zorlukları sen öğrettin, hesabı keşfettin, atomu ezdin, sana tüm engeller kul öğretmen'. Bir sevgi ancak bu kadar güzel, içten anlatılır. Bu topraklarda yetişmiş kıymetli ozanımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Sizler ülkemizin aydınlık geleceğini inşa ediyorsunuz, geleceğimiz olan gençleri öğretiyor, eğitiyorsunuz. Bunun bir örneğini Fatih Sultan Mehmet'te de açık şekilde görebiliriz. İstanbul'un fethinin 564'üncü yılını kutladığımız bu günlerde Sultan Fatih ve onu yetiştiren hocası Akşemseddin'i de rahmetle anıyorum. Bugüne kadar bu güzel yurdumuzda bu topraklara eser kazandıran her bir isim sizler gibi kıymetli öğretmenlerimizin elinde şekillenmiş, sizlerin elinde yetişmiştir. Üstlendiğiniz bu görev sizlerin ve öğretmenlik mesleğinin değerini tarif edilemez bir noktaya taşımaktadır. Yetiştirdiğimiz nesiller, ülkemizin yarınları ve en kıymetli hazineleridir. Sizler bizim başımızın tacısınız"


 

Son Güncelleme: 01.06.2017 13:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ozlemozcelik 2017-06-15 12:42:28

Sayin basbakanim surekli bi ogretmen ve saglik memuru atamasi mevcut. IIBF liler neden gormezden geliniyor? Saglam bi alim da onlar icin yapilsin artik