Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Memur Personel Alım İlanı 2016

06 Haziran 2016 Pazartesi, 11:58
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Memur Personel Alım İlanı 2016

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı vermiş olduğu yeni ilanında memur alımı yapacağını duyurdu Gümrük ve Ticaret Bakanlığı vermiş olduğu yeni ilanında memur alımı yapacağını duyurdu. Açıktan gerçekleştireceği alımlar ile ilgili olarak birçok şart veren Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, aşağıda detayları yazılan pozisyonlarda olmak üzere toplam 46 memur alımı gerçekleştirecek.

Birden fazla pozisyon için alım yapacak olan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı aşağıda vermiş olan pozisyonlarda çok sayıda ve farklı illerde alım işlemini gerçekleştirecektir.

ALINACAK PERSONEL

– Mühendis alımı: 16 Kişi,
– Teknisyen: 15 Kişi,
– Kimyager: 10 Kişi,
– Laborant: 1 Kişi,

ŞARTLAR

– Fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak
– 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak,
– 2014 yılı KPSS’den, KPSSP3, KPSSP93 ve KPSSP94 puan türlerinden 70 ve üzeri puan almış olmak aranan şartlardır.

BAŞVURU VE SINAV

Sözlü sınava girmek isteyenlerin, Bakanlığımızın kurumsal internet sitesinde (www.gtb.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak müracaat etmeleri, elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Başvuru onaylandıktan sonra gerek aday tarafından gerekse Bakanlıkça herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değildir. 2014 yılı KPSS puanı ile merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar (Ataması yapılanlar veya yerleştirildiği halde ilgili kuruma başvurmayanlar) başvuramazlar.

Daha fazla bilgi almak ve tüm illerin listesini öğrenmek isteyen adaylar kılavuza bakarak detayları öğrenebilirler.

Kılavuza ulaşmak için buraya tıklayın.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.