Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı Memur Alımı

18 Ekim 2015 Pazar, 22:31

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yeni bir memur alımı yapacağını duyurdu.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yeni bir memur alımı yapacağını duyurdu. Toplamda 10 kişilik bir alım yapacak olan bakanlık yüksek bir mevki için değil yardımcılık için alım işlemini gerçekleştirecektir. Atamalarını yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı bir sınav ile yapacak olan bakanlık birçok şart öne sürmüştür. Bunları yerine getirenlerin alınacağı bu alımın detayları ise şu şekilde olacaktır.

ALINACAK PERSONEL

– Müfettiş Yardımcısı: 10 Kişi.

ŞARTLAR

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki genel şartları taşımak,
– En az 4 yıllık kılavuzda belirtilen bir bölümden mezun olmak,
– 5-6 Temmuz 2014 ve 4-5 Temmuz 2015 tarihli Kamu Personel Seçme Sınavlarının KPSSP5 veya KPSSP51 puan türlerinin herhangi birinden en az 80 puan almak,
– 1 Ocak 2015 itibarı ile 35 yaşını doldurmamış olmak,
– Herhangi bir sağlık sorununa sahip olmamak ilk aranan şartlar arasında yer almaktadır.

BAŞVURU

Başvurular 23 Ekim-05 Kasım 2015 tarihleri arasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (www.gtb.gov.tr) internet sayfasından elektronik ortamda yapılacaktır. Sınava girmek isteyenler; Bakanlığın internet sayfasındaki Aday Bilgi Formunu doldurmak suretiyle başvuracaklardır.

Aday Bilgi Formu doldurulurken yüksek öğrenim kurumu diploma veya bitirme belgesinin aslı ya da kurumca onaylı suretinin elektronik ortamda eklenmesi istenecektir. Formun doldurulması ile belge eklenmesine ilişkin açıklamalar internet sayfasında yer alacaktır.

SINAV


Giriş Sınavı önce klasik usulde yazılı, ardından sözlü olmak üzere iki aşamalı olarak Ankara’da yapılacaktır. Giriş Sınavının yazılı bölümü 28-29 Kasım 2015 (Cumartesi ve Pazar) tarihlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört oturum halinde yapılacaktır.

Yazılı sınavda başarılı olamayanlar sözlü sınava giremezler. Giriş Sınavına katılmaya hak kazanan adaylar ile yazılı sınavın yapılacağı adres, tarih ve sınav saatleri; 12 Kasım 2015 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (www.gtb.gov.tr) internet sayfasında ilan edilecektir.

Daha fazla bilgi almak isteyenler kılavuzu inceleyebilir ve kılavuz üzerinden sınav konularına kadar birçok bilgiyi detaylıca öğrenebilirler.

Kılavuza ulaşmak için buraya tıklayınız.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.