Gazi Üniversitesi Avukat Alım İlanı 2016

08 Şubat 2016 Pazartesi, 22:37

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından verilen ilana göre Avukat alımı yapılacağı duyuruldu. Gazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından verilen ilana göre Avukat alımı yapılacağı duyuruldu.Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumları Hukuk Müşavirliği ve Avukatlık Giriş Sınavı ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca Avukat alımı yapılacaktır.

Gazi Üniversitesi Avukat Alım İlanı 2016 ‘ya göre yazılı ve sözlü sınaları sonucunda sadece 1 (bir) avukat alımı yapılacaktır. Başvurular Gazi Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığına 09.02.2016 – 24.02.2016 tarihleri arasında şahsen yapılacaktır.

ALINACAK PERSONEL

-Avukat : 1 Kişi

ŞARTLAR

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
2. Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış KPSSP3 puan türünden, 75 puan almış olmak,
3. Hukuk Fakültesi mezunu olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarından mezun olmak,
4. Son başvuru tarihi itibariyle Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak.

Gazi Üniversitesi Avukat Alım İlanı 2016
Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir. Sınav için öngörülen süre içerisinde yapılan başvuruları inceleyerek adayların aranan şartları taşıyıp taşımadıkları, Başvuru İnceleme Komisyonu tarafından değerlendirilecek olup, başvurusu kabul edilen adayların listesi Üniversitemizin www.gazi.edu.tr sayfasından yayımlanacaktır. Başvurularda KPSS puanıda istenmektedir.

İlanın tam metni için buraya tıklayınızYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.