Diyanet İşleri Başkanlığı Memur Personel Alımı

03 Aralık 2015 Perşembe, 21:41
Diyanet İşleri Başkanlığı Memur Personel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı yeni verdiği ilanında memur personel alımı yapacağını bildirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı yeni verdiği ilanında memur personel alımı yapacağını bildirdi. Alımlarında birçok kişiyi alacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı alımlarında birçok şartın yerine getirilmesini istemektedir. Alımlar ile ilgili olarak bilgi veren Diyanet İşleri Başkanlığı aşağıda yer alan tüm detayları vermiştir.

ALINACAK PERSONEL

– Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı Alımı : 11 Kişi.

ŞARTLAR

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
– En az 4 yıllık mezun olmak,
– 35 yaşını doldurmamış olmak,
– 2014 veya 2015 Lisans (A) grubu Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP-1, KPSSP-2, KPSSP-3, KPSSP-4, KPSSP-5, KPSSP-6, KPSSP-7, KPSSP-8 puan türlerinin birinden en az altmış (60) puan almış olmak ilk aranan şartlar arasında yer almaktadır.

BAŞVURU

Sınava başvuru yapmak isteyenler herhangi bir İl Müftülüğüne 14/12/2015 – 25/12/2015 tarihleri mesai günleri 08:30-16:30 saatleri arasında istenen belgelerle birlikte müracaat edeceklerdir. Ayrıca, hizmet içi eğitim kursuna devam edenler Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine, Başkanlığımız merkezinde çalışanlar çalıştıkları birimler aracılığıyla başvurularını yapabilecektir.

İSTENEN BELGELER

– Kimlik belgesi,
– Diploma,
– 2014 veya 2015 yılına ait KPSS sonuç belgesi,
– Sağlığı ile ilgili herhangi bir soruna sahip olmamak adına istenen belge ilk istenen belgeler arasında yer almaktadır.

Daha fazla bilgi almak isteyen adaylar, sınav konularını ve detaylarını görmek isteyen adaylar kılavuzu inceleyebilirler.

Kılavuza ulaşmak için buraya tıklayın.Yorum yazın...


isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.