Danıştay Başkanlığı Memur Personel Alımı 2015

26 Mayıs 2015 Salı, 21:58
Danıştay Başkanlığı Memur Personel Alımı 2015

Danıştay yapmış olduğu açıklamasında alım yapacak olup, bu alımlarda 45 kişilik alım gerçekleştirecektir.

Danıştay Başkanlığı Memur Personel Alımı 2015

Danıştay yapmış olduğu açıklamasında alım yapacak olup, bu alımlarda 45 kişilik alım gerçekleştirecektir. 45 kişiyi farklı pozisyonlarda alacak olan Danıştay rakamları ise şu şekillerde vermiştir.

– ZABIT KATİBİ: 30 Kişi,
– ŞOFÖR: 5 Kişi,
– HİZMETLİ: 10 Kişi.


BAŞVURU

Başvurular 01/06/2015-06/06/2015 tarihleri arasında Danıştay Başkanlığı’nın internet sitesi olan www.danistay.gov.tr  adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak ve son gün saat 24:00’ da sona erecektir. İlan tarihinden itibaren başvuru süresinin bitimine kadar adayların www.basvuru.danistay.gov.tr adresinden sisteme kayıt olarak kullanıcı hesabı oluşturmaları gerekmekte olup, oluşturulan bu hesabı kullanarak başvuru süreleri içerisinde başvurular gerçekleştirilecektir. Şahıslar başvurularına şahsen yapmalıdırlar, posta yolu ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuru yapacak olan adayların bazı şartları da yerine getirmesi gerekmektedir. Aşağıda verilen şartlardan herhangi bir tanesini bile yerine getirmeyenler kesinlikle kabul edilmeyecekler ve başvuruları onay almayacaktır.

ŞARTLAR

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
– 35 yaşını doldurmamış olmak,
– 2014 KPSSP3 türünden 60 ve üzerinde almış olmak gerekmektedir.

Alınacak olan her personel için ayrı ayrı kriterler bulunmaktadır. Yukarıda verilmiş olan kriterler genel kriterler olmakta olup, bunları yerine getirdikten sonra diğer kriterlere geçilecektir.

Bu kriterler, sınav bilgisi hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler kılavuzu inceleyebilir ve net bilgilere daha fazlası ile ulaşabilirler.

İlanın tam metni için tıklayın.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.