ÇSGB, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Memur Personel Alımı 2015

11 Mayıs 2015 Pazartesi, 18:28

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI İŞ MÜFETTİŞİ YARDIMCISI ALIM İLANI

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI İŞ MÜFETTİŞİ YARDIMCISI ALIM İLANI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yapmış olduğu açıklama ile birçok kişiye yine iş sağlamayı hedefliyor. Yapılacak olan alımlar müfettiş yardımcılığı konumunda olacak olup, alım sayısı ise yaklaşık olarak 181 kişi ile olacaktır. Yapılacak alım ile ilgili birçok şart öne süren bakanlık şartlardan birini bile yerine getirmeyenin atamasını kesinlikle yapmayacak.

ŞARTLAR

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesine uygun olmak,
– 35 yaşını doldurmamış olmak,
– Hukuk, siyasal bilgiler, siyasal bilimler, iktisat, idari bilimler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden birisinden mezun olmuş olmak,
– 2013 veya 2014 KPSSP46 türünden en az 70 puan almış olmak,
– Sağlık durumu her koşulda çalışmaya uygun olmak,
– Sicilinin temiz olması,
– Başvuru sürecinde evrakları eksiksiz bir şekilde zamanında teslim etmiş olmak aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Başvurular 01.06.2015 günü başlayacak, 15.06.2015 günü çalışma saati bitiminde sona erecektir. Sınava girecek adaylar, Bakanlığımız www.csgb.gov.tr ve www.itkb.gov.tr internet sayfalarında yer alan aday başvuru sistemi bağlantısı üzerinden erişerek doldurup imzalayacakları iş talep formu çıktısı ve aynı linkte yer alacak ekleri ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnönü Bulvarı No: 42 Emek/ANKARA adresinde kurulacak kayıt kabul bürosuna bizzat veya posta ile başvurabileceklerdir. Posta ile yapılan başvurularda, internet üzerinden online iş talep formunun 15.06.2015 tarihine kadar doldurulması şartı ile iş talep formu aslı ve eklerinin, İş Teftiş Kurulu Başkanlığına en geç 22.06.2015 mesai saati bitimine kadar ulaşması zorunludur.

Diğer yazılı sınav ve mülakat gibi konular hakkında bilgi almak isteyenler kılavuzu inceleyebilir ve kılavuz üzerinden detaylı tüm bilgileri alabilirler.

İlanın tam metni için tıklayın.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.