Başbakanlığa KPSS’siz Memur Personel Alımı 2014
Ana Sayfa Memur Alımı 30 Ağustos 2014 00:25:53

Başbakanlığa KPSS’siz Memur Personel Alımı 2014

Başbakanlığa KPSS’siz Memur Personel Alımı 2014

Başbakanlığın resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre başbakanlığa personel alımı yapılacaktır.

Başbakanlığa KPSS’siz Memur Personel Alımı 2014

Başbakanlığın resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre başbakanlığa personel alımı yapılacaktır.

Başbakanlığın Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Dairesinde 3056 Sayılı Kanun’un 35 inci maddesine göre personel alımı yapılacaktır. Personel sayısı ise 80 adet olarak belirlenmiş ve alınacak olan personeller sınav ile alınacaktır. Sözleşmeli olacak olan bu personeller sınav sonrasında yerleştirileceklerdir.

LİSANS PROGRAMLARI ADEDİ

1) Tarih, İlahiyat, İslami İlimler, Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliği, Tarih Öğretmenliği, Din Kültürü Öğretmenliği, Arapça ve Türkçe Öğretmenliği olmak üzere 40 adet personel alınacaktır.

2) Cilt, Sanat Tarihi, Restorasyon, Geleneksel Türk El Sanatları, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma ve Onarım olmak üzere 30 adet personel alınacaktır.

3) Bilgi ve Belge Yönetimi, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları, Arşivcilik ve Dokümantasyon ve Enformasyon olmak üzere 10 adet personel de buralardan alınacaktır.

GİRİŞ SINAVINA BAŞVURU ŞARTLARI

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları yerine getiriyor olmak,

2) En az 4 yıllık üniversite mezunu olmak,

3) ÖSYM tarafından yapılan 2014 KPSS sınavlarında KPSSP:2, KPSSP:3 veya KPSSP:4 puan türlerinden yukarıdaki tablonun 1. ve 3. Maddelerinde yer alan Lisans Programlarından 70 ve üzeri puan almak kaydıyla, ayrıca tabloda yer alan 2. Madde de yer alan Lisans Programı mezunlarından puan baraj şartı aranmaksızın müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde, yukarıdaki tablonun her bir maddesi için ayrı ayrı olmak üzere alınacak toplam sözleşmeli personel satısının altı katı aday arasına girmek,

4) Askerlikten muaf,

5) Vücut, akıl veya sakatlılık gibi engeli bulunmamak,

6) Giriş sınavına süresi içinde başvurmak ve gerekli belgeleri teslim etmek şartları aranmaktadır.

SINAVA BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE GİRİŞ

Adaylar başvurularını 18-29 – 08 – 2014 tarihleri arasında Cuma günü mesai bitimine kadar http://wmv.basbakanlik.gov.tr/ adresinden ya da www.devletarsivleri.gov.tr adresinden Sözleşmeli Personel Başvuru Formu’nu doldurarak başvuruda bulunabilirler. Başvurularına yükleyecekleri resmin en çok 6 ay önce çekilmiş olması gerekmektedir. Başvuru tamamlandıktan sonra çıktısı alınıp imzalanmalıdır. Giriş sınavına hak kazanan adayların listesi ise 02.09.2014 tarihinde aynı internet sitelerinde açıklanacaktır. Ankara ilinde Genel Müdürlük, İstanbul’da ise Osmanlı Arşivleri Genel Müdürlüğü Gayret Mahallesi 95. Sokak No:3 Yenimahalle / Ankara adresine kargo-taahhütlü posta, APS yoluyla veya elden teslim edeceklerdir. Posta ile gönderenlerin giriş belgeleri sınav gününden bir gün önce, elden verenlerin ise aynı gün ellerine verilecektir.

İSTENİLEN BELGELER

1) Yüksek öğrenim diplomasının veya verilmiş olan çıkış belgesinin tasdikli fotokopisi,

2) Sınava girecek olan adayın kendi el yazısı ile yazılmış olmak kaydı ile, anne ve babasının adları, meslekler ve işleri, ilk, orta ve yüksek öğrenimi yaptıkları okullar, yüksek öğrenim sonrasında hangi işlerde çalıştıkları, kendileri hakkında bilgi verebilecek olan iki kişinin isimlerini, T.C Kimlik numarası, e-posta adresi, ikametgah adresleri, sağlık açısından herhangi bir probelimi olup olmadığını beyan eden bir öz geçmişlerini beyan eden formun yukarıda verilen adreslerden çıktısının alınıp doldurulması gerekmektedir.

3)KPSS Sonuç Belgesinin çıktısı.

Yanlış beyanda bulunan ya da eksik belge ve bilgi de bulunan adayların başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

SINAV ŞEKLİ VE KONULARI

Bu ilanda yer alan tablonun 1 ve 3 maddelerindeki Lisans programlarından mezun olup sınava girmeye hak kazanan adaylar, Matbu ve el yazması Eski Türkçe (Osmanlıca) metin okuma ve çeviri yazısı (transkripsiyon) konularında yazılı sınava ve Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğünün faaliyet alanı ile ilgili olarak arşivcilik, tarih, genel kültürr ve muhakeme, kavrayış, ifade ve temsil kabiliyetinin; Sözleşmeli Personelin uygunluğunun değerlendirileceği sözel; sınava tabi tutulacaklardır.

SINAV YERİ VE TARİHİ

Sınava girmeye hak kazananlar 15.09.2014 tarihinde yazılı sınav, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Etlik Yerleşkesi: Halil Sezai Erkut Cad. Sazak Sokak No:2 Keçiören / Ankara adresinde saat 14:00’te yapılacaktır. Yazısı sınavda başarılı olanlar için sözlü sınav 16–19 – 09.2014 tarihlerinde saat 09:30’da Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü hizmet binasında yapılacaktır. Sınava girecek olanlar, giriş belgesi, ve kimlikleri ile sınavda hazır bulunmalılardır.

Ayrıca bu ilanda yer alan tablonun 2. Maddesinde ki Lisans programı mezunlarında sınava girmeye hak kazanan adaylar puan baraj şartı aranmaksızın KPSS de en yüksek puan alan adaylara göre yüksek azala doğru alımları yapılacaktır.

SINAV SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ VE İLANI

Adaylarımızın sözlü sınava girebilmeleri için yazılı sınavdan 100 puan üzerinden 70 puan almaları gerekmektedir.

Yazılı sınav kazanan yukarıdaki tablonun 1. ve 3. maddelerinde yer alan adayların listesi 15.09.2014 tarihinde http://www.basbakanlik.gov.tr ve http://mvw.devletarsivleri.gov.tr adreslerinde ve Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Gayret Mahallesi 95. Sokak No:3 hizmet binası girişinde duyurulacaktır. Adaylara ayrıca bir tebligatta bulunulmayacaktır.

Hem uygulamalı ve sözlü sınavlara katılanların, sınavda başarılı sayılabilmesi için Sınav Komisyonu üyelerin her birinden 100 puan üzerinden az 60 puan ortalamasının 70 puan olması gerekmektedir.

Sınava girip de başarılı olanların sayısı ilan edilen sayıdan fazla olur ise, en yüksek puan alan adayların personel olması sağlanacaktır. Giriş sınavında 70 ve üzerinde puan almış olmak, bu sıralamaya giremeyen adaylar için müktesep hak teşkil etmeyecektir.

Başarı listesi yukarıda verilen aynı internet sitelerinde yayınlanacak olup, adayların şahsen başvurmaları halinde atamaları yapılacaktır. Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılacağı gibi aynı zamanda atamaları da yapılmayacaktır. Aynı zamanda hiçbir hak talep edemeyecekleri gibi Cumhuriyet Başsavcılığına da suç duyurusunda bulunacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.