Bakan Işık Açıkladı; TSK Açığı Kapatılacak!

12 Ağustos 2016 Cuma, 09:20
Bakan Işık Açıkladı; TSK Açığı Kapatılacak!

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, yaptığı açıklamada Türk Silahlı Kuvvetleri'nde 265 personelin ordudan atıldığını, bu açığın kapatılacağını duyurdu.Yapılan açıklama kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne çok sayıda personel ve pilot alımı yapılacak. 


FETÖ darbe girişimi olayları akabinde gelişen soruşturmalarda OHAL kapsamında 265 pilot görevden alınmıştı. Ortaya çıkan açığın kapatılacağını açıklayan Milli Savunma Bakanı, OHAL kapsamında çıkarılacak 4. KHK “pilot alımlarına” ilişkin olacağını açıkladı. 

Alım Sayısı 300’e yükselebilir!
Sağlık şartları ve yaş sınırı kriterleri tutan adaylar TSK’ya pilotluk için başvuru yapabilecek. Başvuru yapanlar sıkı bir güvenlik soruşturmasının akabinde Üniversitelerin uçuş bölümlerinden mezun olanlar, sınavı kazandıklarında hızlı bir eğitime sokulacak. Acil durumlar için yeterli sayıda pilot olmasına karşın ‘güçlü hava kuvvetleri’ için yeniden pilot alımları yapılacak. Darbe girişiminin ardından 265 pilot ordudan atılmıştı. Alınacak pilot sayısının 300’e kadar yükselebileceği açıklandı. 

Gelişmeleri www.isbilgisi.com’dan takip edebilirsiniz.

www.isbilgisi.com


Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.