Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Memur Personel Alımı

27 Kasım 2014 Perşembe, 15:08
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Memur Personel Alımı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Memur Personel Alımı İlanı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Memur Personel Alımı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı daha önce iptal ettiği 75 kişilik sözleşmeli işaret dili tercümanlığı için yeniden ilana çıktı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından;

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI SINAV DUYURUSU

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası hükmü uyarınca, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı” Merkez ve Taşra Teşkilatında bulunan birimlerde görev yapmak üzere, Bakanlık internet adresinde yer alan sınav duyurusu ekindeki işaret dili tercümanı pozisyonlarına mesleki uygulama sınavı ile merkez teşkilatına 2, taşra teşkilatına 73 olmak üzere toplam 75 adet sözleşmeli personel alınacaktır.

İşaret dili tercümanlığı için 28/04/2014 tarihinde ilan edilen sözleşmeli personel sınav duyurusu kapsamında 28/04/2014 – 09/05/2014 tarihleri arasında başvuru evraklarını teslim eden adaylardan aşağıda belirtilen sertifikaya sahip olanların, başvuru formunu Bakanlığımıza elden veya posta yolu ile ulaştırması yeterli olacaktır. Postadaki gecikmeler nedeniyle son başvuru tarihi itibariyle Bakanlığımıza ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

A- BAŞVURU ŞARTLARI:

1.657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları haiz olmak,

2.Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi bulunmamak,

3.Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan emekli veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

4.Türk İşaret Dili Sisteminin Oluşturulması ve Uygulanmasına Yönelik Usul ve Esasların Belirlenmesine İlişkin Yönetmeliğin Geçici 2 nci maddesi kapsamında verilen işaret dili tercümanlığı sertifikasınasahip olmak.

5.En az lise ve dengi okul mezunu olmak.

Başvuru şartlarını taşımayan adayların müracaatları geçersiz sayılarak sınava alınmaz. Ayrıca şartları uymadığı halde başvuru yapıldığının sonradan tespiti halinde adayların sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmaz, bu suretle yapılan atamalar iptal edilir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenler, haklarında 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına bildirilir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ilanının detayları için tıklayın.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı2 Yorum

  1. mustafa duyar

    16 Aralık 2014 at 17:16

    1984dogumluyum zonguldakta otuyorum kpps puanim 53 e sinifi ehliyetim var is ariyorum telefon numaram 0507 520 0740 numaraya arayabilirsiniz

  2. arzu gedik

    17 Aralık 2014 at 22:38

    Benm anlamadigim basvuruyu hangi tarihler arasinda yapacagiz?

Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.