Adalet Bakanlığı Sağlık Memuru Alımı 2015
Ana Sayfa Memur Alımı 12 Şubat 2015 17:54:16

Adalet Bakanlığı Sağlık Memuru Alımı 2015

Adalet Bakanlığı Sağlık Memuru Alımı 2015

Adalet Bakanlığı Sağlık Memuru Alımları

Adalet Bakanlığı Sağlık Memuru Alımı 2015

Adalet Bakanlığı birçok pozisyon için alım yaparken aynı zamanda sağlık memuru alımı da yapacaktır. Sağlık Memuru olmak isteyenlerin başvuru esnasında yerine getirmesi gereken bazı kriterler bulunmaktadır. Bu şartları yerine getirenler işe alım sürecine gireceği gibi getirmeyenler kesinlikle işe alım sürecinde yer almayacaklardır.

Adalet Bakanlığı bu yıl 115 tane Sağlık Memuru alımı yapacaktır. Bu alımlara katılmak isteyenlerin yerine getirmesi gereken şartlar ise şu şekilde olmalıdır:

– KPSS girip en az 70 ve üzerinde puan almak,

– Türk vatandaşı olmak,

– Askerlik sorunu bulunmamak,

– Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak,

– Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

– Meslek liselerinin hemşirelik, toplum sağlığı veya acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olmak ya da bu bölümlerin lisans veya ön lisans programlarından mezun olmak gibi şartlar yerine getirilmiş olmalıdır.

Yukarıda yazılan şartları yerine getiren adaylar daha sonrasında sınavda başarılı olmaları gerekmektedir. Sınavda başarılı olacak olan adaylar içinse şunları söyleyebiliriz.

Sınav için başvuruda bulunmak isteyenler için başvurular, 27 Şubat 2015 günü başlayıp, 06 Mart 2015 günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

Sınav şekli ise; yazılı sınav üzerinden 70 puan ve üzerinde alanlar daha sonrasında sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Sözlü sınavında da başarılı olanlar daha sonrasında aritmetik ortalamanın olması sonucu kazanıp kazanamadıkları belli olacaktır.

Sözlü sınav ise; 4 aşamadan oluşacaktır. Adaylara 4 farklı konu başlığı üzerinde sorular sorulacak ve istenilen puanların alınması beklenecektir. 4 aşamadan oluşacak sınavın bölümleri ve puanları ise şu şekilde olacaktır: Atanacağı konu ile ilgili kısım(40 puan), Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi (20 puan), Genel kültür(20 puan) ve Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği (20 puan). Adayın sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alması gerekecektir.

Sınav sonucu ise; adayların tüm sınavlara eksiksiz girmesi sonucunda açıklanacaktır. Yazılı ve sözlü sınavlardan aldıkları sonuçların aritmetik ortalaması alınacak olup daha sonrasında ortalama bir puan çıkartılacaktır. Ortaya çıkan puana göre alım yapılmak üzere adaylara bilgi tebliğ edilecektir. 15 gün içerisinde tebliğe cevap vermeyen adayların tüm işlemleri iptal edilecektir.

Adalet Bakanlığı Sağlık Memuru Alımı ilanının detayları için tıklayın.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.