Adalet Bakanlığı KPSS Şartsız 4 Bin Sözleşmeli İnfaz Koruma Memuru (İKM) Alıyor

Adalet Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı resmi web sayfası üzerinden 4000 Memur alım ilanını yayınladı. Yayınlanan ilanda, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatına Sözleşmeli İnfaz Koruma Memuru alınacak. İlana kimler başvurabilir? Şartlar neler? Başvuru süreci nedir?

Alınacak Personel:

  • İnfaz Koruma Memuru: 4000

Adaylarda Aranılan Genel Şartlar:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • En az lise ve dengi okul mezunu olmak
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak
  • 1.70 cm’den kısa boylu olmamak
  • 23 Aralık 2016 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak

İlana Kimler Başvurabilir: Adalet Bakanlığı İnfaz Koruma Memuru , Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümlerine göre, EK-2 listede yeri, sayısı, unvanı ve niteliği belirtilen ceza infaz kurumları sözleşmeli infaz ve koruma memuru pozisyonları için 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununa tabi olarak en az iki yıl çalışmış, sözleşmesini 20 Ekim 2016 tarihine kadar kendi isteği ile feshetmiş ve sınavın son başvuru günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olanlardan merkezi sınav şartı olmaksızın sözleşmeli olarak 4.000 infaz ve koruma memuru alımı yapılacaktır. Bu pozisyonlara başvuracak adaylarda merkezi sınav şartı uygulanmayacaktır.

Genel Açıklama: Boy-kilo ölçümüne katılacak infaz ve koruma memuru adayları sözlü sınavdan önce 30 Aralık 2016 tarihinde komisyonlarda, varsa Cumhuriyet başsavcılığı internet sayfalarında yayınlanacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.

Adalet Bakanlığı 4000 İnfaz Koruma Memuru Alım İlanı Başvuru Süreci; 12 Aralık 2016 – 23 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. Boy-kilo ölçümüne katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

Adalet Bakanlığı 4000 İnfaz Koruma Memuru Alım İlanı Sözlü Sınav Süreci; Sözleşmeli infaz ve koruma memuru sözlü sınavı 16 Ocak 2017 ve devam eden günlerde yapılacaktır.

4000 İnfaz Koruma Memuru Alım İlanı ve Detaylar İçin TIKLAYIN.

Android uygulamamızı indirmek için>> TIKLAYIN.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir