Adalet Bakanlığı Aşçı Alımı 2015
Ana Sayfa Memur Alımı 12 Şubat 2015 20:06:39

Adalet Bakanlığı Aşçı Alımı 2015

Adalet Bakanlığı Aşçı Alımı 2015

Adalet Bakanlığı Aşçı Alımı İlanı

Adalet Bakanlığı Aşçı Alımı 2015

Adalet Bakanlığı bu yıl aynı birçok pozisyonda alım yapacağı gibi aynı zamanda aşçı alımı da yapacaktır. Yapılacak olan bu alımlarda 24 tane aşçı alımı gerçekleşecektir. Bu alımların yapılırken içerisinde bulunan kriterlerin değerlendirilmesi konusu ise birçok kişinin merak ettiği konulardır.

Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan aşçı alımı hakkında bugün sizlere bilgi verecek olursak, şartları hakkında şunları söyleyebiliriz:

– KPSS de 70 puan ve üzerinde almak,

– Türk vatandaşı olmak,

– Kamu haklarında mahrum olmamak,

– Askerlik sorunu olmayan ya da tecil ettirmiş olmak,

– Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak,

– Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

– Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 06 Mart 2015 itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak;

– En az lise mezunu veya dengi mezunu olmak,

– Seçilen branş ile ilgili halk eğitim kurslarından mezun olduğuna ya da ilgili konu ile ilgili bir branşta eğitim aldığına dair belgeye sahip olmak gibi şartları yerine getirmeler gerekmektedir.

Şartları yerine getiren adaylar sınavdan aldıkları sonuçlara göre yerleştirilecek olup, en yüksek puandan en düşük puana göre sıralama yapılacaktır.

Sınav için başvuruda bulunmak isteyenler için başvurular, 27 Şubat 2015 günü başlayıp, 06 Mart 2015 günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

Sınav şekli ise; yazılı sınav olacak olup, başarılı olan adaylar daha sonrasında sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Sözlü sınavda da başarılı olan adaylar daha sonrasında evrakları tam ise işe alınmaya başlanacaktır.

Sözlü sınav ise; 4 bölümden oluşacak olup, her bölüm için farklı puanlama sistemi yapılacaktır. Tüm bölümler ve puanları ise şu şekilde olacaktır: Atanacağı konu ile ilgili kısım(40 puan), Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi (20 puan), Genel kültür(20 puan) ve Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği (20 puan). Aşçılık sözlü sınavında; halk eğitim müdürlükleri veya diğer kurumlarda aşçılık işlerinden anlayan ehil bir kişinin görüşüne başvurulabilir. Adayın sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alması gerekecektir.

Sınav sonuçları ise; Adayların yazılı ve sözlü olarak aldıkları sonuçların aritmetik ortalamasının alınması ile belirlenecektir. Adaylar sonuçlarına göre eğer şartları sağlar iseler kendilerine tebliğ edilmiş olan evraklar ile gerekli yerlere başvuracaklardır. Tebliğden 15 gün içinde başvuruda bulunmayan adayların tüm işlemleri iptal edilecektir.

Adalet Bakanlığı Aşçı Alımı ilanının detayları için tıklayın.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.