Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız Memur Alıyor

Dışişleri Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi web sayfası üzerinden 60 adet memur alım ilanını yayınladı. Bakanlık bünyesinde görev yapacak olan memurlarda KPSS şartı aranmıyor. İlana başvuru yapacak olan adayların belirlenmiş şartlara sahip olmaları gerekiyor. İlana dair tüm detaylar şöyle;

Alınacak Memur:

 

  • Konsolosluk ve İhtisas Memuru: 60

Gerekli Belgeler:

  • Fotoğraf

 

  • T.C. kimlik numarası

 

  • Diploma veya mezuniyet belgesi

 

  • YDS/e-YDS veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından saptanmış uluslararası dil sınavlarından alınan sonuç belgesi

Adaylarda Aranılan Genel Şartlar:

  • YDS puanına sahip olmak

 

  • Varsa lisansüstü eğitim diploması

 

  • Üniversitelerin lisans programlarından mezun olmak

 

  • 657 sayılı sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde bulunan şartlara sahip olmak

 

  • 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1982 ve daha sonra doğmuş olanlar)

Dışişleri Bakanlığı Memur Alım İlanı ve Detaylar İçin TIKLAYIN.

Gelişmelerden Anlık Olarak Haberdar Olun!

Memur alım ilanları, Kamu personeli alım ilanları, özel firmalar personel alım ilanları ve önemli ekonomi haberlerine anlık olarak haberdar olmak istiyorsanız ücretsiz olarak İŞ BİLGİSİ mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Android uygulamamızı indirmek için>> TIKLAYIN.

Türkiye İş Bankası Memur Alıyor

Türkiye İş Bankası; belirli şubelerin eksik kadroları için memur alımı yapacaktır. Memur alımları İstanbul’dan yapılacak olup alımı yapılan adaylar İstanbul il sınırları içerisinde ikamet etmeliler. Adaylar ilgili alanda 4 yıllık Üniversitesi mezunu olmalılar. İş Bankası memur alım ilanına dair tüm detaylar haberimizde verilmiştir.

Adaylarda İstenilen Genel Şartlar:

 • T.C. vatandaşı olmak
 • 5 Aralık 1989 ve sonrası doğumlu olmak
 • İstanbul’da ikamet etmek
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış ya da Şubat 2018’e kadar tecilli olmak
 • Bankanın daha önce düzenlediği sınavlarda başarısız olmamak
 • Kamu haklarından yoksun olmamak
 • Herhangi bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olmak
 • Üniversitelerin Aktüerya, Bankacılık, Ekonometri, Ekonomi, Finans, Halkla İlişkiler, Hukuk, İktisat, İstatistik, İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye, Matematik, Muhasebe, Sermaye Piyasası, Sigortacılık, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret bölümlerinden mezun olmak gibi şartları taşımaları gerekmektedir.

Genel Açıklama: İş Bankası’nın memur alım sınavı oluşacak kadro açıkları için yapılacaktır. Uygun bulunan adaylar sınava davet edilecektir. Başvuru koşullarına uymayan adayların başvuruları sistem tarafından otomatik olarak reddedilecektir. Memur alım sınavı sonucunda banka açık bulunan kadroları için adayları inceleyecek ve işe alımlar o şekilde yapılacaktır.

Türkiye İş Bankası Memur alım ilanı başvuru süreci; 28 Kasım 2016 tarihinde Pazartesi günü 18:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Türkiye İş Bankası Memur alım ilanı başvuruların sona ermesinin ardından 5 Aralık 2016 tarihi itibariyle yapılacaktır.

İş Bankası Memur Alım İlanı

İş Bankası web sayfası üzerinden yapmış olduğu ilana göre; Konya, Samsun ve Antalya başta olmak üzere hemen hemen her İl’ den alım yapacağını duyurdu. Başvuruda bulunacak adaylar için elbette belirli şartlara sahip olmaları gerekiyor.

Alınacak Personel:

 • Memur

Başvuru İçin Gereken Şartlar:

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Daha önce banka sınavlarında ya da mülakatlarında başarısız olmamış olmak
 • Kamu haklarından mahrum olmamak
 • Üniversitelerin 4 yıllık ilgili bölümlerinden mezun olmak
 • 1986 ve sonrası doğumlu olmak
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak
 • Yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymemiş olmak

Genel Açıklamalar:

 • Uygun bulunan adaylar sınava davet edilecek
 • Alımlar kadro açığı oluşacak şubeler için yapılacak
 • Sınav ile ilgili davet ve duyurular 1 Kasım’da yayınlanacak

Başvurular; 26 Ekim 2016 tarihinde sona erecek olup, 5 Kasım 2016 tarihinde sınav yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınav İlanı 2016

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk sınav ilanı hakkında bir duyuru yayınladı. Adalet Bakanlığı Arabuluculuk sınav ilanı hakkında bir duyuru yayınladı. YApılan açıklamaya göre “2016 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Yazılı Sınavı-1” 5 Haziran 2016 tarihinde yapılacaktır. Sınava başvurular 21 Nisan 2016 Perşembe günü sınav başvuruları başlayacak ve 17 Mayıs 2016 Salı günü gece 23:59’da sona erecektir.

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınav İlanı 2016‘ya başvurular, elektronik ortamda, e-devlet şifresi, elektronik imza yada mobil imza kullanmak suretiyle http://arabulucu.uyap.gov.tr/arabulucu/giris.jsp internet adresi üzerinden alınacaktır. Sınav yazılı usulü yapılacak ve Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından 5 Haziran 2016 Pazar günü Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Batman, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Malatya, Muğla, Samsun, Trabzon illerinde yapılacaktır. Sınav saat 10.00’da başlayacak ve 2 saat 30 dakika sürecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI

– Türk vatandaşı olmak,

– Hukuk fakültesinden mezun olmak veya yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak,

– Kasten işlenmiş bir suçtan mahkum olmamak,

– Mesleğinde en az beş yıllık kıdeme sahip olmak,

Arabuluculuk eğitimini tamamlamak,  Şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınav İlanı 2016 Sınavının organizasyonu ve uygulanması tamamen Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin sorumluluğunda gerçekleştirilecektir. Sınav test usulü ile yapılacak olup, cevap kağıtları Atatürk Üniversitesinde optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayarla değerlendirilecektir. Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır. Yapılan yazılı sınavda hatalı sorulara tekabül eden puanlar eşit şekilde diğer sorulara dağıtılacaktır.

İlanın tam metni ve başvuru kılavuzu için tıklayınız

İçişleri Bakanlığı 715 Bekçi Alım İlanı

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre 715 bekçi alınacağı duyuruldu. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre 715 bekçi alınacağı duyuruldu. Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile ilan edilen alıma göre, alınacak personeller Şırnak Valiliğine ve kaymakamlıklarına alınacaklardır.

İçişleri Bakanlığı 715 Bekçi Alım İlanı için alınacak personeller 772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu kapsamında Emniyet Hizmetleri Sınıfında , Hakkari, Şırnak, Diyarbakır , Mardin ve Şanlıurfa mülki sınırları içerisinde Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak görevlendirileceklerdir.

ALINACAK PERSONEL
– Bekçi: 715 Kişi

ARANILACAK ŞARTLAR
– Türk Vatandaşı Olmak
– İlkokulu Bitirmiş Olmak

–  Askerlik görevini bitirmiş olup, 30 yaşından büyük olmamak
– Görevini  yapmaya engel olabilecek  bir hastalik veya engeli bulunmadigi  sağlik kurulu tarafindan verilecek raporla ispatlamak ,

– 657  Sayili DMK ‘nın ilgili maddeindeki şartları taşıyor olmak
– Türk  toplum telakkilerine gore  kotü şöhretli tanımamak,

İçişleri Bakanlığı 715 Bekçi Alım İlanı için başvurular6 Nisan 2016 ile 6 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. İlana başvurmak isteyen kişiler , ilgili illerin kaymaklarına veya valilklerine istenilen evraklar ile başvurmaları gerekmektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED Doğrulayıcı Sınavı 2016

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü Doğrulayıcı Sınavı için sınav duyurusu yayınladı.
 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü Doğrulayıcı Sınavı için sınav duyurusu yayınladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirlecek sınav 20 Mart 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecektir. Adaylardan sınava katılım ücreti olarak 29.02.2016 – 03.03.2016 tarihleri arasında yatırılmak üzere 200 TL istenmektedir. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED Doğrulayıcı Sınavı 2016 için adaylar sınav giriş belgelerini 10 Mart 2016 tarihinden itibaren www.csb.gov.tr, www.csb.gov.tr/gm/ced ve http://www.meb.gov.tr internet adresinden temin edebilirler. 

ÇED Doğrulayıcı sınavında adaylars Genel İklim Değişikliği Bilgileri, Ulusal Çevre Mevzuatı, Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi ve Raporlanması, Doğrulamaya Giriş, Doğrulama Usul ve Esasları ve Fosil Yakıtların Yanması konularından sorular sorulacaktır. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED Doğrulayıcı Sınavı 2016 adaylara 80 soru sorulacaktır.  Sınav soru ve cevap anahtarı 21 Mart 2016 tarihinde www.csb.gov.tr, www.csb.gov.tr/gm/ced ve http://www.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır. Aday sınav sonuç bilgileri 08 Nisan 2016 tarihinde www.csb.gov.tr, www.csb.gov.tr/gm/ced ve http://www.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.

Sınavla ilgili bilgilendirmeler ve iletişim için adaylar;  MEB için MEB İletişim Merkezi “Alo 147”  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı için 0 (312) 410 17 29 numaralı telefonlardan yararlanabilecektir. 

İlanın tam metni için buraya tıklayınız

Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettiş Yardımcısı Alım İlanı 2016

Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığındaki müfettiş yardımcılığı kadrosuna sınavla eleman alınacaktır.Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığındaki müfettiş yardımcılığı kadrosuna sınavla eleman alınacaktır.  Başvurular, istenen belgelerle birlikte, en geç 29/03/2016 Salı günü Saat 18:00’a kadar Diyanet İşleri Başkanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına bizzat veya posta ile yapılır. Postadaki gecikmeler dikkate alınmaz.

ALINACAK PERSONEL

– Müfettiş Yardımcısı: 17 Kişi

ŞARTLAR

– En az lisans düzeyinde dini yükseköğrenim görmüş olmak,

– 01/01/2016 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (657 Sayılı DMK. Ek Madde 40)

– Başkanlık Teşkilatında vaizlik, dengi ve üstü görevlerde en az 2 yıl görev yapmış olmak ve sınav ilan tarihinde Başkanlık teşkilatında çalışıyor olmak,

SINAV TARİHİ VE YERİ:

Sınavın yazılı bölümü; 11/04/2016 Pazartesi günü Saat: 14:00’da Diyanet İşleri Başkanlığında yapılacaktır. Yazılı sınavı kazananlara sözlü sınav tarihi ve yeri ayrıca bildirilecektir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Müfettiş Yardımcısı Alım İlanı 2016 için Müfettiş Yardımcılığı sınavı, yazılı ve sözlü olarak yapılır. Yazılı sınavda başarılı olamayanlar sözlü sınava alınmazlar. 

İlanın tam metni için tıklayınız

Kamu Gözetimi Kurumu Bağımsız Denetçi Alım İlanı

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Bağımsız Denetçilik Sınavı için ilana çıktı.Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Bağımsız Denetçilik Sınavı için ilana çıktı. Bağımsız Denetçilik Sınavına müracaatlar 7 Mart 2016 tarihinde başlayıp 18 Mart 2016 tarihinde saat: 17.00 de sona erecektir. Başvurular, elektronik ortamda “http://www.kgk.gov.tr” adresinde yer alan Başvuru Formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır.

Posta yoluyla gelen başvurular kabul edilmeyecektir.Sınav müracaatları, Kurum tarafından tetkik edildikten sonra sınava katılmaya hak kazananlar ile bunların sınav yerleri sınav tarihinden en az on beş gün önce Kurum internet sitesinde duyurulacaktır.

Müracaatı reddedilenler, durumun Kurum internet sitesinden ilan edildiği tarihten itibaren yedi gün içinde itirazda bulunabilirler. İtirazlar, Kurum tarafından itiraz tarihinden itibaren üç gün içinde incelenip karara bağlanarak sonucu ilgiliye bildirilir.

Sınava; Hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilgiler dallarında eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca tasdik edilmiş yabancı yükseköğretim kurumlarından en az lisans seviyesinde mezun olanlar veya diğer öğretim dallarından lisans seviyesinde mezun olmakla beraber bu fıkrada belirtilen bilim dallarından lisansüstü seviyesinde diploma almış olanlar başvurabilir.

SINAVIN TARİHİ VE YERİ

Bağımsız Denetçilik Sınavı 15 Mayıs 2016 tarihinde Ankara ve İstanbul’da yapılacaktır. Sınav yeri ve saati sınav tarihinden en az on beş gün önce Kurum internet sitesinde duyurulacaktır.

İlanın tam metni için TIKLAYINIZ

Uzman Erbaşların Memurluğa Atanması Zorlaştırıldı

6663 sayılı Kanuna göre 2 yıl hizmeti olan uzman erbaşlar memur olarak atanabiliyordu. Bu sürede değişikliğe gidildi. 6663 sayılı Kanuna göre 2 yıl hizmeti olan uzman erbaşlar memur olarak atanabiliyordu. Bu sürede değişikliğe gidildi.

Resmi Gazete’nin 10 Şubat 2016 tarihinde yer alan konuya göre uzman erbaşlıktan ayrılıp memur olmak isteyenlerle ilgili hizmet süresine ilişkin yıl konusunda değişiklik yapıldı ve 2 yıl olan hizmet süresi 7 yıla çıkarıldı. Yani Uzman Erbaşların Memur olarak atanması zorlaştırıldı.

İşte Resmi Gazete’de Yer Alan hüküm:

“MADDE 14-18/3/1986 tarihli ve 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5 inci maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

Uzman erbaşların 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 92 nci maddesi hükmünden yararlanabilmeleri için en az yedi hizmet yılını tamamlamış olmaları gerekir.”

isbilgisi.com olarak değerlendirmemiz: Burada şunu iyi ayırt etmek gerekiyor. Her 7 yılını dolduran uzman erbaş devlete memur olarak atanamıyor. Öncelikle geçmek istediği kurumlara tek tek başvuruyor.Kurumlar uygun görürse atama yapılıyor.

Dışişleri Bakanlığı Aday Meslek Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı yayınladığı ilan ile alım yapacağını duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı yayınladığı ilan ile alım yapacağını duyurdu. Toplamda 50 kişilik bir alım yapacak olan Bakanlık, açılacak giriş sınavındaki nihai başarı sıralamasına göre, Aday Meslek Memuru alımı yapacaktır. Alımlarla ilgili de birçok şart veren Bakanlık, bunları yerine getirenleri alacaktır.

ŞARTLAR

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak,

– 1 Ocak 2015 tarihi ile 35 yaşını aşmamış, lisansüstü eğitim alanlar içinde 37 yaşını aşmamış,

– 4 yıllık ilgili bölümlerden mezun olmuş olan kişiler alınacaktır.

Ayrıca  giriş sınavına başvuranlar KPSS puanlarına göre tek bir liste halinde sıralanacak ve ilk 500 aday giriş sınavına katılmaya hak kazanacaktır. 500 kişiden ise sadece 50 kişi alınacaktır.

BAŞVURU

Giriş sınavı başvuruları 12 Ekim 2015 Pazartesi günü başlayacak ve 23 Ekim 2015 Cuma günü saat 18:00’de sona erecektir. Başvurular, Bakanlığın https://sinav.mfa.gov.tr adresli internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ve adaylarca temin edilecek olan e-devlet şifresi ile yapılacaktır. Sınav ise iki aşamada yapılacaktır. Sınav, yazılı ve sözlü aşamalarından oluşmaktadır. Sınavın yazılı aşaması 7-8 Kasım 2015 tarihlerinde Ankara’da yapılacaktır.

GEREKLİ BELGELER

– T.C kimlik numarası,

– KPSS sonuç belgesi,

– Diploma,

– Vesikalık resim,

– Uluslararası ilişkiler, hukuk, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, finans tarih, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım veya psikoloji bölümü mezunu olmamakla birlikte, bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az %80’ine sahip olan diğer bölümlerden mezun olan aday adayları, eğitim programının uygunluğunun tespiti amacıyla, transkript örneklerini de başvuruları çerçevesinde Bakanlığa elektronik ortamda ileteceklerdir.

Alımlar ile ilgili sınav konuları ve diğer tüm bilgileri öğrenmek isteyenler kılavuzu inceleyebilir ve daha fazla bilgiye ulaşabilirler.

İlanın detayları için tıklayın.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Memur Alımı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı internete verdiği ilan ile alım yapacağını duyurdu.

Başvuru Tarihleri: ( 05 Eylül 2015 – 17 Eylül 2015 )

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı internete verdiği ilan ile alım yapacağını duyurdu. Önemli pozisyonlarda alım yapacak olan bakanlık toplamda 30 kişiyi kapsayan bir alım gerçekleştirecektir. Alım yapacağı pozisyonlar ve sayıları ise aşağıdaki gibi olacaktır.

– İSTATİSTİK: 5 Kişi,

– MALİYE: 2 Kişi,

– İŞLETME: 2 Kişi,

– HUKUK: 4 Kişi,

– İNŞAAT MÜHENDİSİ: 2 Kişi,

– ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSİ: 3 Kişi,

– ELEKTRONİK HABERLEŞME: 1 Kişi,

– MAKİNE MÜHENDİSİ: 3 Kişi,

– HARİTA MÜHENDİSİ: 1 Kişi,

– ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ: 3 Kişi,

– ÇEVRE MÜHENDİSİ: 1 Kişi,

– BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ: 1 Kişi,

– YAZILIM MÜHENDİSİ: 1 Kişi,

– GIDA MÜHENDİSİ: 1 Kişi.

ŞARTLAR

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’ inci maddesine uymak,

– Yukarda yer alan bölümlerden mezun olmak,

– 2014 ve 2015 Temmuz KPSS’den en az 70 almış olmak,

– 35 yaşını doldurmamış olmak ilk şartlar arasında yer almaktadır.

BAŞVURU

Giriş sınavı, sözlü olarak tek aşamalı yapılacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların isimleri ile sınav yeri, tarihi ve saati; sınav tarihinden en az 20 (yirmi) gün önce Bakanlık internet sitesinde (www.sanayi.gov.tr) ve duyuru panosunda ilan edilecektir. Sınava başvuran ve katılma şartlarını taşıyan adaylardan ilanda belirtilen KPSS puan türünden en yüksek puana sahip olandan başlanarak alım yapılacak bölümler itibariyle ayrı ayrı yapılacak sıralama sonucunda atama yapılacak kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar dâhil) sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır.

Sınavda, adayların kimlik tespitinde kullanılmak üzere, yanlarında fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesini (nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport) yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Aksi halde adaylar sınava alınmayacaklardır.

Alımlar ile ilgili daha fazla bilgi almak, sınav konularını görmek ve başvuruda bulunmak isteyenler kılavuzu inceleyebilirler.

İlanın tam metni için tıklayın.

Maliye Bakanlığı Memur Alımı

Maliye Bakanlığı 2015 yılında alımlarına devam ederken bu yeni vermiş olduğu ilanda toplamda 241 kişilik alım yapacağını açıklamıştır.Maliye Bakanlığı 2015 yılında alımlarına devam ederken bu yeni vermiş olduğu ilanda toplamda 241 kişilik alım yapacağını açıklamıştır. Alacağı 241 kişilik memur kadrosunu mali hizmetler uzman yardımcısı olarak alacaktır.

Alım yapacak olan Maliye Bakanlığı sadece kurumlara değil ayrıca devlet üniversitelerine kadar birçok yere bu atamaları yapacaktır. Özel bir yarışma sınavı ile alım yapacak olan bakanlık, alımlar içinde birçok şart vermiştir.

ŞARTLAR

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesine uyuyor olmak,

– En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmuş olmak,

– 35 yaşını doldurmamış olmak,

– 2014 veya 2015 KPSS üzerinden 75 puan ve üzerinde almak,

– Sınav ücretini yatırmış olmak gerekmektedir.

BAŞVURU

Sınava ön başvurular, 10-16 Eylül 2015 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM aracılığıyla alınacaktır. Atama yapılacak 241 kadro/pozisyonun yirmi katı aday yukarıda belirtilen KPSS puan türünden en yüksek puandan aşağıya doğru sıralanacak, sıralamadaki en son adayın aldığı puanla aynı puana sahip adaylar da listeye dahil edilerek nihai başvuru yapacak adaylar belirlenecektir. Ön başvuru sonuçları, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.

Birçok farklı ilde ve farklı sayılarda alım yapacak olan Maliye Bakanlığı tüm alımlarında yukarıda yer alan şartları uygulayacaktır. Hangi kurumlara alım yapacağını ise kılavuz üzerinde belirtmiştir. Adaylar sınav konusu ve alımlara yönelik detayları kılavuz üzerinden öğrenebilirler.

Sınav ilanı için tıklayınız.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Atama yapılacak idare ve kadro-pozisyon sayıları için (Ek (I) Sayılı Tablo) tıklayınız.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Memur Alımı 2015

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı internete vermiş olduğu ilan ile memur alımı yapacağını duyurdu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Memur Alımı 2015

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı internete vermiş olduğu ilan ile memur alımı yapacağını duyurdu. Alınacak olan memurların müfettiş yardımcısı olacağını duyuran Bakanlık çok sayıda kişiyi iş sahibi yapacak.

ALINACAK OLAN MÜFETTİŞ YARDIMCISI POZİSYONLARI

– Hukuk: 5 Kişi,

– İktisat: 3 Kişi,

– Su, Gıda Mühendisleri: 3 Kişi,

– Veteriner: 4 Kişi.

ŞARTLAR

– Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel koşulları taşımak,

– 1980 sonrasında doğmuş ve 35 yaşını aşmamış olmak,

– En az 4 yıllık üniversite mezunu olmak,

– KPSS üzerinden en az 70 puan almış olmak,

– İngilizce/Almanca/Fransızca dilleri ile ilgili olarak YDS puanına sahip olmak,

– Sağlık raporu sağlam olmak,

– Erkekler için askerliğini bitirmiş olmak ilk aranan şartlar arasında yer almaktadır.

BAŞVURU

Başvurular, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına (Fatih Caddesi No: 6 Keçiören/ANKARA) şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. Başvurular 31.08.2015 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayacak ve 11.09.2015 Cuma günü mesai bitimi 18.00’de sona erecektir. Posta yolu ile yapılan müracaatlarda; eksik belge veya postada gecikme olması halinde ilgililer sınava giriş hakkını kaybedeceklerdir.

İSTENEN BELGELER

– Nüfus cüzdanı fotokopisi,

– Diploma,

– KPSS sonuç belgesi,

– YDS sonuç belgesi,

– Başvuru formu,

– CV.

Bu belgeleri sağlayan ve şartları yerine getiren kişiler başvuruda bulunabilirler. Yapılacak olan sınava ait konular ve diğer daha birçok bilgi kılavuz üzerinde yer almaktadır. Kılavuz üzerinden bu bilgilere adaylar ulaşabilirler.

İlanın tam metni için tıklayın.

Dışişleri Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alımı 2015

Dışişleri Bakanlığı yayınladığı ilan ile uzman yardımcısı alımı yapacağını duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alımı 2015

Dışişleri Bakanlığı yayınladığı ilan ile uzman yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Alım yapacak olan bakanlık alımlar ile ilgili olarak sınav duyurusunda bulundu.

ALINACAK KİŞİ SAYISI: 15 Kişi.

– Mali ve İdari İşler: 4 Kişi,

– Hukuki İşler: 3 Kişi,

– Bilişim ve Bilgi Teknolojileri: 4 Kişi,

– Diplomatik Arşiv ve Dokümantasyon: 4 Kişi.

Dışişleri Uzman Yardımcılarının görev tanımları ile mesleğe ilişkin diğer hususlar http://www.mevzuat.gov.tr/Yonetmelikler.aspx internet adresindeki Dışişleri Uzmanlığı Yönetmeliğinde kayıtlıdır. Buradan bilgi alınabileceği gibi aynı zamanda alınacak olan kişi sayısı da 15 kişi olarak belirlenmiştir. Memur olacak kişiler 8. ve 9. dereceden memur olacaklardır. Yazılı olarak yapılacak sınav Ankara’da 5 Eylül 2015 tarihinde yapılacaktır.

ŞARTLAR

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak,

– 35 yaşını doldurmamış olmak,

– Üniversite diplomasına sahip olmak,

– KPDS veya YDS üzerinden İngilizce, Almanca veya Fransızca en az C seviyesinde olmak aranan şartlar arasında yer almaktadır.

GEREKLİ BELGELER

– KPSS sonuç belgesi,

– T.C kimlik numarası beyanı,

– Diploma,

– Vesikalık fotoğraf,

– YDS/KPDS sonuç belgesi istenen belgeler arasındadır.

Sınav ile ilgili olarak konu ve yer bilgisine dair tüm bilgiler ile detayları öğrenmek için kılavuzu inceleyebilir ve detaylı bilgileri alabilirsiniz.

İlanın tam metni için tıklayın.

Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcısı Alımı 2015

Türkiye İstatistik Kurumu yaptığı alım ilanında toplamda 33 kişilik alım yapacağını duyurdu.

Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcısı Alımı 2015

Türkiye İstatistik Kurumu yaptığı alım ilanında toplamda 33 kişilik alım yapacağını duyurdu. 33 kişilik alım yapacak olan Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı alacağı kişilerinde Uzman Yardımcısı unvanı ile alacağını da hatırlattı.

ALINACAK OLAN KİŞİLER

İSTATİSTİK: 21 Kişi,

İKTİSAT: 4 Kişi,

İŞLETME: 2 Kişi,

ULUSLARARASI İLİŞKİLER: 1 Kişi,

MATEMATİK: 1 Kişi,

KİMYA MÜHENDİSLİĞİ: 1 Kişi,

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ: 1 Kişi,

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ: 1 Kişi.

ŞARTLAR

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48’inci maddesine uygun olmak,

– Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

– 35 yaşını doldurmamış olmak,

– Herhangi bir sağlık problemine sahip olmamak,

– Evrakları başvurudan önce teslim etmiş olmak aranan şartlar arasında yer almaktadır.

BAŞVURU VE SINAV

Başvuru için aşağıda sayılan belgelerle 05/08/2015 tarihinden itibaren 17/08/2015 günü Saat 18:00’a kadar Türkiye İstatistik Kurumu İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Necatibey Cad. No:114 Çankaya/ANKARA adresine elden veya posta yolu ile başvurulması gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi 21/08/2015 tarihinde http://www.tuik.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Sözlü sınav giriş kartı adayların müracaatları halinde elden teslim edilecektir. Sözlü sınav 7-8-9-10-11/09/2015 tarihlerinde, Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Necatibey Cad. No:114 Çankaya / ANKARA adresinde yapılacaktır. Adaylar ilan edilen yer ve zamanda sözlü sınav giriş kartı, nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi gibi fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesiyle hazır bulunacaklardır.

İSTENEN BELGELER

– İş Talep Formu,

– Öğrenim belgesi,

– KPSS ve YDS sonuç belgeleri,

– T.C kimlik numarası beyanı,

– 3 adet renkli fotoğraf istenen belgeler arasında yer almaktadır.

Daha fazla bilgiyi kılavuz üzerinden öğrenebilir ve başvuru işlemlerinizi gerekleştirebilirsiniz.

İlanın tam metni için tıklayın.