Zabıta Maaşları 2015

Zabıta Maaşları Ne Kadar?

Zabıta Maaşları 2015

Zabıta maaşları aslında belediyeden belediyeye değişiklik göstermektedir. Kimi belediyeler yüksek maaş verirken kimileri ise daha az vermektedir. Bugün baktığımız zaman ortalama bir belediye zabıta maaşı olarak 1.998 ila 2.334 TL gibi bir maaş vermektedir. Zabıta maaşları da elbette duruma göre farklılık göstermektedir. Özellikle hizmet yılı 25 yılı aşmış olan zabıta amirleri hem 1/4 kapsamında memur olurken hem de daha yüksek maaş almaktadır.

Zabıta maaşları 2015 de diğer tüm maaşları gibi elbette zam almıştır. Alınan zamlar haricinde daha birçok hizmet ücreti almakta olan zabıtalar Ocak ve Temmuz aylarında zam almaktadır. Önümüzdeki Temmuz ayında da zam alacak olacak olan zabıtalar, ortalama %3 civarlarında zam almakta olan zabıtalardan yeni başlayanlar, ortalama 1.998 TL maaş almaktadır. 9/1 kapsamında olan zabıta memurları 9 yıl doldurduktan sonra 2.032 TL maaş alacaklardır.

Zabıta maaşları 2015 de çocuk yardımı ve daha birçok yardım içerinde yer almaktadır ancak; yukarıda vermiş olduğumuz maaşların içerisinde bu rakamlar yer almamaktadır. Aynı zamanda %15 vergi kesintisi gibi vergiler yukarıda verdiğimiz rakamların içerisinde yer almaktadır.

Zabıta maaşları 2015 yılının ilk 6 ayında bu şekilde olup bir diğer 6 ayda ise daha da artacaktır. Zabıta maaşları ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz, yapılacak olan maaş zamlarını öğrenmek için internet sitemizi takip edebilir ve güncel zabıta maaşları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir