Veteriner Maaşları 2015

Veteriner Maaşları Ne Kadar?

Veteriner Maaşları 2015

Ülkemizde veterinere olan değerin artması ile birlikte veterinerlik mesleği de çok sevilmeye ve tercih edilmeye başlandı. Hayvanların en iyi dostu olan ve onları iyileştiren veterinerler ise yeteri kadar maaş alıyorlar mı bugün sizlere bunu anlatacağız. Öncelikli olarak devlet bünyesinde çalışan veterinerlerin iyi maaş aldıklarını söyleyebiliriz.

Veteriner maaşları 2015 yılında Ocak ayında ilk olarak zamlanmıştır. Bu zamlanma ile birlikte 3.093 – 3.450 TL civarlarında bir miktara kadar çıkmıştır. Vermiş olduğumuz rakamlar veterinerin derecesine ve hizmet yılına göre değişiklik göstermektedir.

Veteriner maaşları 2015 de 3.093 ila 3.450 TL arasında değişiklik gösterirken, yeni işe başlamış olan bir veteriner 8/2 kapsamında çalıştığı için ortalama 3.100 TL para almaktadır. Yeni başlayanların düşük fiyatlarla başlıyor olması aslında devletinde işine geliyor ancak; yine de bir veteriner hekimin iyi maaş aldığını söyleyebiliriz.

Veteriner maaşları 2015 de birde 4/1 kapsamında yer alanlar için verilmektedir. Derecesi yüksek olan ve hizmet yılında baya bir yol kat etmiş olanlar ise 3.450 TL civarlarında bir para alıyorlar. Devlet tarafından verilen bu maaşları beğenmeyenler eğer isterlerse özel bir klinikte açabilirler. Açacakları özel bir klinik ile belki de daha çok para kazanabilirler. Tamamen kendilerinin performansına bağlı olan bu hekimlik, devlet bünyesinde bu kadar kazandırırken, devlet veteriner hekim bulmakta bazen zorlanabiliyor.

Sokak hayvanları da dahil olmak üzere hayvanlara değer veren bir toplum olarak veteriner hekimlere her zaman ihtiyaç duyacağız. Bu sebepten dolayı geleceğin bitmeyen ve çok kazandıracak olan meslekleri arasında yer alabilir diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir