Uzman Doktor Maaşları 2015

Uzman Doktor Maaşları Ne Kadar

Uzman Doktor Maaşları 2015

Takdir edersiniz ki uzman doktorların maaşları normal doktorlara göre daha fazla olacaktır. Hem daha fazla mesai yapıyor olmaları, zorunlu nöbetleri ve de yaptıkları iş daha fazla olduğu için normal doktorlardan yaklaşık olarak 700 – 800 TL daha fazla maaş alıyorlar. Bu durum diğer doktorlar tarafından da çok abes karşılanmamaktadır. Uzman doktorların yaptıkları işler elbette diğerlerine nazaran çok daha fazla olduğu için devlet tarafından da böyle bir maaş sistemi getirilmiştir.

Uzman doktor maaşları geçen yıl yani 2014 de 4,187 TL iken bu rakam 2015 yılında 4,320 TL civarlarına kadar çıkmıştır. Yaklaşık olarak 135 TL zam alan uzman doktorlar yine diğer tüm devlet memurları gibi çocuk ve eş yardımı almaktadırlar. 0-6 yaş grubu çocuklar için 39,65 lira tutarında, diğer yaş gruplarında yer alan çocuklar için 19,83 lira tutarında aile yardımı ödeneği verilmektedir. Devletin bu denli çok yardımda bulunması elbette doktorlarında elini rahatlatmaktadır.

Uzman doktor maaşları 2015 yılında birde Temmuz ayında zamlanacaktır. Yılda 2 defa zam almakta olan uzman doktorlar, aldıkları zamlardan dolayı da mutlu olduklarını ifade ediyorlar. Türkiye standartlarında çok iyi para alan uzman doktorlar 2016 yılından ise daha ümitli olduklarını söylüyorlar.

Uzman doktor maaşları 2015 yılı için bu şekilde olup, elbette özel hastanelerde çalışanlar için daha farklı olmaktadır. Özelde çalıştıkları saatlerin farklı olması ve daha birçok etken maaşlarına da ciddi şekilde yansımaktadır. Bugün devlet ile özelde çalışan iki doktorun maaşları arasında 2 katı fark bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir