Uzman Doktor Maaşı 2016

Uzman Doktorların Devlet Tarafından Alacakları Yeni Maaşlar Ne Kadar Olacak? İşte DetaylarDoktor mesleği insan hayatını kurtarma üzerine kurulu kutsal bir meslektir. Doktorlar genel de çok maaş kazandıkları bilinen bir meslektir. Ancak bir çok meslek de ki maaş farkı doktorlar arasında da mevcuttur. Doktorlar işlerini ne kadar iyi yaparlarsa yapsınlar çalıştıkları tıp dalına göre maaşları değişmektedir. Ameliyat yapan bir doktorla normal muayene işlemi yapan doktorun maaşları aynı değildir.

Ameliyat yapan bunun için gerekli bilgi ve belgelere sahip doktorlar 8 Bin, 10 Bin TL arası kazanmaktadırlar. Bu maaş adaletsizliği özel hastane ve devlet hastanesi arasında da çok fazla fark edilmektedir. Devlet hastanesinde çalışan bir doktor 3,500, 4000 TL maaş alıyorken özel hastane de ki bir doktor bu rakamların 2 katını kazanıyor durumdadır. Özel hastanelerin imkan ve müşteri çekme amaçlı bir çok yaptığı kampanyalar sayesinde çok kazandıkları için doktorlarına da aynı oranda ödeme yapabilmektedirler.

Uzman doktor maaşları 2016 yılının ocak ayında her sene başında yapılan zamlarla birlikte artmaktadır. 2016 Ocak ayında yapılacak zamla beraber uzman doktor maaşı 4,800 TL olacaktır. Doktorluk mesleği için az bile olan bu maaş oranı ülkemiz de ki genel ortalamanın üstünde bir kazançtır.

Ailesi olan uzman doktorlar devletin çıkarttığı kanun kapsamında aile ve çocuk yardımı da almaktadırlar. Ailesi olan doktorlar maaşlarına ek olarak da bu ödemeleri almaktadırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir