Savcı Maaşları 2015

Savcı Maaşları Ne Kadar?

Savcı Maaşları 2015

Savcı maaşları da diğer tüm devlet görevlileri maaşları ile aynıdır. Birçok savcı bugün güzel paralar kazanırken, derecesi ve hizmet yılına göre de daha fazla maaş almaktadır. Özellikle çok ciddi yıpranan savcıları düşündüğümüz zaman aldıkları paranın aslında çokta olmadığını düşünebiliriz.

Savcı maaşları 2015 de Ocak ayında aldıkları birinci zam ile artmış olup, Haziran ayında aldıkları ikinci maaşla da artacaktır. Derecelerine göre maaş alan savcılar aslında hakimlerle aynı maaşları almaktadırlar. Hakimlerin aldıkları maaşlarla aynısını alan savcılar aynı zamanda derece olarak da aynı statüde yer almaktadırlar.

Savcı maaşları nasıl ve hangi derece ne kadar maaş alıyor diye bakacak olursak karşımıza şöyle bir tablo çıkmaktadır.

8. derecede bulunan Savcı – 8/3 – 2 yıl hizmet: 5.086 TL almaktadır. 8. derece en düşük derece olup, şuanda ülkemizdeki en düşük savcı maaşı 5.086 TL’dir.

1. derecede bulunan Savcı – 1/1 – 15 yıl hizmet: 6.459 TL almaktadırlar. 1. derecenin en yüksek maaş almasının yanında birde en yüksek maaşı alan birinci sınıf savcılar bulunmaktadır.

1. sınıf Savcı – 1/4 – 21 yıl hizmet: 8.801 TL almaktadırlar. En yüksek maaşı alan birinci sınıf savcıları savcılar arasında en fazla maaşı alanlardır.

Savcı maaşları 2015 yılında bu şekilde olup, her biri kendi derecesine göre maaş almaktadır. Derecesini hizmet yılı ile artırabilen savcılar, başarılı olsalar dahi bir derece artışı yapamamaktadırlar. Bu sebepten dolayı, savcı maaşlarındaki en etken madde hizmet yılıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir