Psikolog Maaşları 2015

Psikolog Maaşları

Psikolog Maaşları 2015

Psikologlar ülkemizde fazla tutulmuyor olsalar da yine de iyi maaş aldıklarını söyleyebiliriz. Özellikle özelde çalışan psikologlar kendilerine yeni bir iş kurabilecek kadar çok para kazanabilirler. Elbette bunun yanında kendilerini geliştirmeleri de son derece önemlidir. Bugün her alanda kendini geliştirmeyen kimse çok para kazanamaz. Fakat baktığımız zaman psikologlar eğer kendi ofislerinde çalışıyorlar ise çok iyi paralar kazanabilirler.

Bir özel klinikte çalışan psikologla devlette çalışan arasında elbette çok ciddi maaş farkı olacaktır. Bugün baktığımız zaman devlet hastanelerinde çalışan psikologlar ortalama 1,800 – 2,000 TL arasında maaş almaktadırlar. Elbette yılınıza ve kademenize göre alacağınız maaşta artmaktadır. Bu sebeple bu fiyatlarla başlamak devlet içerisinde oldukça iyi diyebiliriz. Üstelik memur statüsünde olduğunuz içinde daha birçok şeyden faydalanabilirsiniz.

Psikolog maaşları 2015 yılında ise yine aynı olacak diyebiliriz. Bugün birçok psikolog maaşlarına zam beklemektedir ancak; maaş oranı hakkında devlet tarafından net bir açıklama gelmemiştir. Maaşların 2015 yılı içinde de yine aynı şekilde 2,000 ve 2,100 arasında olması beklenmektedir.

Bunun yanında özel olarak çalışan psikologlara bakacak olursak, bu psikologlar ise kazanmakta kendilerini kısıtlayamazlar. Eğer iyi bir psikolog olursa çok rahat bir şekilde aylık 5,000 TL ve üzerinde para kazanabilir. Bunun yanında ün yapmış ve adını duyurmuş bazı büyük psikologlar ise 10,000 – 20,000 TL arasında rahatlıkla kazanabiliyorlar.

Eğer sizlerde psikolog adayı olmak isterseniz bu civarlarda kazanacağınızı unutmamalısınız. Her ne kadar kendinizi geliştirirseniz, para kazanma olasılığınızda o kadar artacaktır. Fakat devlet içerisinde çalışmaya başladığınız zaman alacağınız maaşta yukarıda bahsettiğimiz civarlarda olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir