Polis Maaşları 2015

Polis Maaşları Ne Kadar?

Polis Maaşları 2015

Kolluk kuvveti olan polislerin maaşları 2015 yılında diğer memurlar gibi zamlanmış ve devlet memurlarına iyi bir zam verilmiştir. Bu zamlara ortalama 100 TL zam alan polis memurları, belki çok büyük zam almamış olsalar da toplama baktığımız zaman iyi para kazanıyorlar. Aynı zamanda memurların aldıkları maaşların içerisinde aile geçim ücreti de bulunmaktadır. Memurların eşlerine ve çocuklarına verilecek olan parada bu maaşların içerisinde olduğu için maaşlar normalde 100 – 150 TL daha fazlalaşmaktadır.

Polis maaşları 2015 yılında 3,024 TL iken geçtiğimiz senelerde ise 2,924 TL civarlarında idi. Elbette bu vermiş olduğumuz rakamların içerisinde aile yardımı da bulunmaktadır. Polis memurları, 0-6 yaş grubu çocuklar için 39,65 lira tutarında, diğer yaş gruplarında yer alan çocuklar için 19,83 lira tutarında aile yardımı ödeneği almaktadırlar. Aynı zamanda eş için 169,24 lira tutarında aile yardımı ödeneği alan memurlar maaşlarının bu sayede daha da artmasını sağlıyorlar.

Polis maaşları 2015 de bu şekilde olup, bir diğer polis olan baş komiserler ise 3,410 TL civarlarında para almaktadırlar. Elbette onlar kademe ve yıl olarak çok daha yüksek oldukları gibi, devlet içerisindeki derecelerde de yüksektirler. Polis memurları 8/1 iken, baş komiserler 3/1 kapsamında kalmaktadırlar.

Polis maaşları 2015 yılında bu oranlarda verilmekte olup, sakin bir şehirde çalışanlar için bu paranın son derece yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bazı şehirlerde hayatın hareketli olması ve ölüm riskinin fazla olması sebebi ile polislerin maaşları çok az bulunmaktadır. Her ne kadar devletten daha fazla maaş isteniyor olsa da, devletinde verebileceği en iyi maaşlar şuanda bunlardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir